Adana'da kurbanlık siparişleri erken başladı Adana'da kurbanlık siparişleri erken başladı

Türkiye'de 2020 yılında faaliyetlerini durduran Amerikan iş ve ekonomi dergisi Forbes'un Türkiye lisansı kimin eline geçti? Nef'in patronu ve Galatasaray Sportif A.Ş.'nin Başkanvekili Erden Timur, Forbes dergisinin Türkiye lisansını aldı mı?

TMR Yayıncılık, Forbes Türkiye'yi Yeniden Canlandırıyor

Türkiye'deki yayınını sonlandıran Forbes dergisinin Türkiye lisansörü kim oldu ve dergi ne zaman yeniden yayınlanacak?

Amerikan iş ve ekonomi dergisi Forbes'un Türkiye'deki yayınını sonlandırdıktan sonra, derginin Türkiye lisansörü Erden Timur'un şirketi TMR Yayıncılık oldu. TMR Yayıncılık, Forbes Türkiye'nin ilk sayısını haziran ayında çıkaracak. Daha sonra dijital kanallar devreye girecek.

Ekran Görüntüsü 2024 03 29 123635Ekran Görüntüsü 2024 03 29 123645

Forbes Dergisi Nedir?

Forbes, 1917 yılında kurulan ve 2014'ten itibaren Hong Kong merkezli Integrated Whale Media Investments tarafından yönetilen bir yayındır. New Jersey merkezli dergi, finans, pazarlama, iletişim, teknoloji gibi alanlarda içerikler sunmanın yanı sıra, teknoloji, bilim, siyaset ve hukuk gibi konularda da raporlar yayınlamaktadır.

Dergi, çeşitli sıralı listeleriyle de bilinmektedir. Bu listeler arasında Amerika'nın En Zenginleri (Forbes 400), Dünyanın En Büyük Şirketleri (Forbes Global 2000) ve Dünyanın En Zengin İnsanları (World Billionaires) bulunmaktadır. Forbes, 27 farklı dilde yayın yapmakta ve 2005-2020 yılları arasında Türkiye'de de yayınlandı. Ülkemizde yayınlandığı süre boyunca, en önemli finans dergisi olarak kabul edilen Forbes, özellikle hazırladığı en zenginler listesi ile dikkat çekti.

Erden Timur Kimdir?

Erden Timur, Forbes'un Türkiye'nin En Zengin 100 İnsanı listesine 400 milyon dolarlık servetiyle girmeyi başarmıştır. 1982 yılında Mersin'de doğan Timur, Tarsus Amerikan Koleji'nde orta öğrenim gördükten sonra, 2015 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Daha sonra London School of Economics'te ekonomi eğitimi almış olan Timur, kariyerine Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. bünyesinde başlamıştır.

2010 yılında kendi şirketi olan Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. bünyesinde Nef Gayrimenkul'ü hayata geçiren Timur, İstanbul başta olmak üzere, Bodrum ve Londra'da prestijli konut projelerine imza atmıştır. Bu projelerde, kendine özgü foldhome ve foldoffice gibi yenilikçi konseptlerini hayata geçiren Timur, bu alanda patent sahibi olmuştur.

2022 yılında, Dursun Özbek'in Galatasaray Kulübü Başkanı olarak seçilmesiyle birlikte, Erden Timur da Galatasaray Sportif A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev almıştır.

Kaynak: Haber Merkezi