Galatasaray, sağ bek pozisyonundaki transfer çalışmalarını sürdürüyor. Sacha Boey'in Bayern Münih'e gitmesiyle boşalan mevki için sarı-kırmızılılar, Fransız ekibi Rennes'in sağ beki Lorenz Assignon'u gündemine aldı.

Sacha Boey Transferi Prensipte Tamam:

Galatasaray, genç yetenek Sacha Boey'i Bayern Münih'e gönderme noktasında prensip anlaşmasına vardı. Bu transferle ilgili detaylar üzerinde çalışan yönetim, Boey'in alternatifini yine Rennes'de buldu.

Lorenz Assignon İle Temas Kuruldu:

23 yaşındaki sağ bek Lorenz Assignon, Galatasaray'ın transfer listesinde üst sıralarda yer alıyor. İstanbul'a gelmeye sıcak bakan genç oyuncuyla yapılan görüşmelerde olumlu bir tablo çıkması bekleniyor.

Assignon'un Kariyeri ve Performansı:

Fransa'nın Grasse şehrinde 2000 yılında doğan Lorenz Assignon, futbol kariyerine Rennes'in altyapısında başladı. 2020-2021 sezonunun ikinci yarısında Bastia'da kiralık olarak forma giyen Assignon, 13 maçta 1 gol ve 2 asistle önemli bir performans sergiledi.

Temmuz 2021'den bu yana Rennes'in A takımında görev yapan Assignon, toplam 64 maça çıkarak 3 gol ve 6 asist kaydetti. Bu sezon ise 20 maçta 2 gol atıp, 2 gol pası vererek etkileyici bir performans sergiledi.

Eurocup Women: Melikgazi Kayseri Basketbol: 79 - London Lions: 87 Eurocup Women: Melikgazi Kayseri Basketbol: 79 - London Lions: 87

Transfer Hedefi ve Mali Detaylar:

Galatasaray yönetimi, Lorenz Assignon transferini 5 milyon Euro'ya tamamlamayı hedefliyor. Piyasa değeri 10 milyon Euro olan genç oyuncunun Rennes ile 2027 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Kaynak: Haber Merkezi