Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, futbolun kalitesini artırmak ve hata payını minimuma indirmek amacıyla başlatılan 'Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi'nin yanı sıra yeni bir projenin daha startını verdi. Büyükekşi, 'Dijital Futbolcu Bilgi Sistemi' ile Türk futboluna çağ atlatmaya hazırlanıyor.

Futbolda Devrim! Mehmet Büyükekşi Açıkladı!

Yarı Otomatik Ofsayt Sistemiyle Hata Payı Minimuma İndiriliyor

Büyükekşi, yaptığı açıklamada, dünya genelinde başarıyla uygulanan 'Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi'ni Türkiye'ye kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sistem sayesinde ofsayt karar sürelerinin dakikalardan saniyelere indiğini belirten Büyükekşi, sahadaki oyun kalitesinin artmasının ve hata payının minimuma düşmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Futbolda Devrim! Mehmet Büyükekşi Açıkladı!

Büyük Proje: Dijital Futbolcu Bilgi Sistemi

TFF'nin bir diğer önemli projesinin de 'Dijital Futbolcu Bilgi Sistemi' olduğunu açıklayan Mehmet Büyükekşi, Türkiye genelinde mevkilere ve futbolcu özelliklerine göre arama yapılabilen bu sistemin, gelişmiş futbol ülkelerinin altyapılarında başarıyla kullanıldığını söyledi. Çalışmaların devam ettiğini belirten Büyükekşi, sistemin Türk futbolunu daha şeffaf ve erişilebilir kılacağını vurguladı.

Futbolda Devrim! Mehmet Büyükekşi Açıkladı!

Amatör Futbolda Dijitalleşme Hamlesi

TFF, dijitalleşmeye verdiği önemle gözlemci ve temsilci raporlarını dijitalleştirdiğini, profesyonel futbolcu lisanslarını dijitalleştirdiğini belirten Büyükekşi, şimdi de tüm amatör futbolcuların lisanslama işlemlerini dijitalleştirmeye yönelik bir çalışma başlattıklarını açıkladı. Böylece, ülkedeki tüm futbolcuların lisans işlemlerini çağa uygun bir şekilde gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Galatasaray'ın Avrupa serüveni: 14 maçta 7 galibiyet Galatasaray'ın Avrupa serüveni: 14 maçta 7 galibiyet

Futbolda Devrim! Mehmet Büyükekşi Açıkladı!

Kaynak: Haber Merkezi