Hertha Berlin Kulüp Başkanı Kay Bernstein, Hoppegarten'deki evinde geçirdiği ani ölümle futbol dünyasını derin bir üzüntüye boğdu. 43 yaşındaki başkanın hayatını kaybettiği olay, kriminal polis tarafından başlatılan bir soruşturmayla gizemini koruyor.

Bernstein Sabaha Uyanamadı

Gece saat 23.00 sularında uykuya dalan Bernstein, ertesi sabah kalkamayarak eşi Eileen tarafından bulundu. Acil servisi arayan Eileen'ın çağrısı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, başkanın kalbi durmuş halde olduğunu belirledi. Maalesef, yapılan tüm müdahalelere rağmen Bernstein kurtarılamadı.

43 yaşındaki Kulüp Başkanı Evde Hayatını Kaybetti-4

Çocuğunun Doğum Gününde Hayatını Kaybetti

Bernstein'ın eşi Eileen, önce yakınlarına ardından da Hertha Berlin kulübüne acı haberi iletti. Çift, 2023 yılında evlenmiş ve bir kız çocukları bulunmaktaydı. Başkanın önceki ilişkisinden olan büyük kızının da o gün 13 yaşına girdiği öğrenildi.

ABD ve İngiltere Yemen’in 3 Kentine 22 Hava Saldırısı Düzenledi ABD ve İngiltere Yemen’in 3 Kentine 22 Hava Saldırısı Düzenledi

Hertha Berlin  Dehşete Düştü

Hertha Berlin kulübü, resmi bir açıklama yaparak büyük bir şok içinde olduklarını ifade etti. Açıklamada, 'Tüm kulüp, komiteler ve çalışanlar şaşkına döndü ve derin bir dehşete düştü. Hertha ailesi, Kay'in hayatta kalanlarıyla birlikte yas tutuyor ve bu zor dönemde düşünceleri onun ailesi, arkadaşları ve yoldaşlarıyla birlikte...' ifadelerine yer verildi.

43 yaşındaki Kulüp Başkanı Evde Hayatını Kaybetti-3

Kulüp Binası Önüne Çelenk Bırakıldı

Berlin Olimpiyat Stadı, Salı akşamı Kay Bernstein'ın onuruna kulüp renkleriyle aydınlatılırken, sevenleri kulüp binası önüne çelenk bırakarak başkanlarını andı. Dünyanın dört bir yanındaki futbol kulüpleri ve yetkililer, başsağlığı dileklerini ileterek futbol camiasının başı sağ olsun mesajlarına katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi