Fransız turist Sarah Bourru ve babası, Türkiye'nin zengin tarihine ve turistik güzelliklerine duydukları hayranlıkla 7 aydır ülkemizi keşfetmeye devam ediyor. Nisan ayında Türkiye'ye adım atan Bourru ailesi, bu eşsiz deneyimlerini bisikletleriyle kat ettiği Avrupa yolculuğuyla birleştirerek unutulmaz anılar biriktiriyor.

Faslı Ekip Hayatpark Sevdası Faslı Ekip Hayatpark Sevdası

7 ay süren benzersiz yolcuk

Fransız turist Sarah Bourru, Türkiye'nin tarihi ve turistik yerlerini keşfetmek amacıyla Nisan ayında ülkemize adım attı. 7 ay süren bu benzersiz yolculukta, Bourru ailesi Mardin, Midyat ve Batman'ın Gercüş ilçelerini keşfetmenin yanı sıra, Türk misafirperverliğiyle de tanıştı.

AW081269_03

Ülkenin sıcak ve zengin tarihine hayran kaldık

Baba ve kızın sıcak karşılamalar ve samimi ilgi ile karşılaşmasının ardından Türkiye'yi tatil tercihi olarak seçmelerindeki en büyük etkenin, ülkenin sıcak ve zengin tarihine duydukları hayranlık olduğunu belirttiler. Özellikle Güneydoğu'yu keşfetmeyi planladıklarını ifade eden Bourru ailesi, Türk insanlarının sıcaklığının ve ilgisinin tatillerini daha da özel kıldığını vurguladı.

AW081269_04

Sonraki rotaları Yunanistan

Fransa'dan bisikletle yola çıkarak Türkiye'ye ulaşan Sarah Bourru, babasıyla Kapadokya'da buluştuğu anı da özel kıldı. Bu buluşmanın ardından ata binerek, bisikletleriyle Kahramanmaraş, Adıyaman, Mardin ve Midyat'ı keşfettiler. Gercüş'te yaşadıkları deneyimlerin ardından sırasıyla Hasankeyf ve Diyarbakır'a yol alacak olan Bourru ailesi, daha sonra rotalarını Yunanistan'a çevirecek.

AW081269_07

Türk misafirperverliği efsanevi

Sarah Bourru, kışı Yunanistan'da geçireceklerini ve baharda tekrar bisikletleriyle Gürcistan ve Ermenistan'a yöneleceklerini dile getirdi. Türkiye'nin güzellikleri karşısında duyduğu mutluluğu ifade eden Bourru, özellikle Türk misafirperverliğini efsanevi olarak nitelendirdi ve yerel halk tarafından sıcak bir şekilde karşılandıklarını, bu deneyimden dolayı büyük bir minnettarlık duyduklarını ekledi.

AW081269_06

Kaynak: İHA