Zonguldak'ta akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına, çatıları uçurarak kent genelinde önemli hasarlara yol açtı.

Fırtına Etkisiyle Çatılar Uçtu

Zonguldak Valiliği'nin önceden yaptığı uyarının ardından başlayan şiddetli fırtına, özellikle Yayla Mahallesi Yağcılar Caddesi üzerinde bulunan bir binanın çatısını yola uçurdu. Bu olay sonucunda yol kısa süreliğine trafiğe kapatıldı.

Fırtınada Garajın Çatısı Uçtu! (2)

Ekipler Olay Yerine Sevk Edildi

Zonguldak Belediyesi'ne bağlı itfaiye, Başkent EDAŞ ve polis ekipleri, çatı uçuğu olaylarına hızla müdahale etmek üzere bölgeye yönlendirildi. Ekiplerin kısa sürede olay yerine ulaşmasıyla birlikte çatı, güvenli bir şekilde kaldırıldı. Şehrin farklı noktalarında da fırtına sebebiyle çatılar uçtu. AFAD ekipleri, maddi zarar yaşanan bölgelere yönlendirilerek gerekli incelemelerde bulundu.

Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesindeki bir garajın çatısının uçma anı, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Şiddetli fırtınanın etkisiyle uçan çatılar ve olası hasarlar nedeniyle bölgede yapılan incelemelerin ardından gerekli tedbirler alınarak vatandaşların güvenliği sağlandı.

Kaynak: İHA