Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde etkili olan fırtına hayatı olumsuz yönde etkiledi. Fırtına nedeniyle milyon dolarlık bir gulet kıyıya otururken, sahil bandındaki birçok iş yerinin şemsiye ile üzeri kapalı pergole ve çardakları fırtınada uçtu.

Meteoroloji verilerine göre, dün öğleden sonra başlayan ve güney yönlerinden saatte 50 ile 75 kilometre arasında değişen hızlarla esen fırtına, ani ataklarla zaman zaman 100 kilometre hıza ulaştı. Bu şiddetli fırtına Ayvalık sahil şeridinde bazı küçük balıkçı teknelerinin batmasına neden oldu. Milyon dolarlık bir gulet ise fırtınada sürüklenerek kıyıya oturdu.

Bilecik'ten Çalınan Otomobil İle Kaçan 3 Çocuk İnegöl'de Yakalandı Bilecik'ten Çalınan Otomobil İle Kaçan 3 Çocuk İnegöl'de Yakalandı

Ayvalık'ta Fırtına Hayatı Felç Etti

Şiddetli fırtına sebebiyle ilçe merkezindeki Yunus Emre Parkı rıhtımı, Cunda Adası ile ilçe merkezini birbirine bağlayan Gönül Yolu Köprüsü ve Sahilkent Mahallesi sahil şeridindeki batan küçük balıkçı tekneleri, Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki iş makineleriyle kurtarıldı. Ayrıca şiddetli fırtına nedeniyle bazı ekili alanların da zarar gördüğü belirtildi. Olumsuz hava şartları nedeniyle Ayvalık Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BASKİ ekipleri, polis ve jandarma ekipleri teyakkuz halinde bulunarak müdahaleye hazır beklediler.

Ayvalık'ta Fırtına Hayatı Felç Etti2

Kaynak: İHA