Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Finike ve Kumluca’da esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Başkan Böcek, Finike Nehir Kenarı Rekreasyon Projesi ile ilçeye seyir terasları ve gondol turları kazandıracağını duyurdu.

Türk Tabipleri Birliği seçime gidiyor! İl il Tabip Odaları Olağan Genel Kurul tarihleri Türk Tabipleri Birliği seçime gidiyor! İl il Tabip Odaları Olağan Genel Kurul tarihleri

Finike ve Kumluca Ziyaretleri

Başkan Böcek, Finike Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Geyikçi ile birlikte Finike’de esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafa hayırlı işler dileklerini ileten Başkan Böcek, vatandaşlarla da bir araya gelerek, Finike’ye kazandırdığı hizmetleri ve yeni dönemde hayata geçireceği projeleri anlattı.

Başkan Böcek’ten Sözler

Başkan Böcek, 5 yıl önce Finike’ye verdiği sözleri yerine getirdiğini belirtti. “Finike merkezindeki kanalizasyon sorununu çözdük. Kentler meydanları ile anılır dedik ve Finike’mize yakışır bir kent meydanı kazandırdık. Bunun yanında Eroğlu Nuri Cami yapımını tamamladık. Asfaltsız yol bırakmadık. Bir 5 yıl daha kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Nehir Kıyısına Muhteşem Proje

Başkan Böcek, Finike’ye yeni dönemde kazandıracağı projeler hakkında da bilgi verdi. Özel peyzaj projeleri ile Akçay’a yeni bir görünüm kazandıracaklarını söyledi. Nehir kıyısında tüm halkın kullanımına açık seyir terasları ve gondol iskelesi yapacaklarını aktaran Başkan Böcek, “Finike Nehir Kenarı Rekreasyon Projesi ile halkımızın ve turistlerin bölgeyi kullanımındaki katılım oranını artıracağız. Gondol turları ile turizme katkı sağlayarak, kentimize hareketlilik getireceğiz” diye konuştu.

Üretim ve İstihdama Katkı Veren Projeler

Başkan Böcek, Finike’ye kuracakları alabalık tesisiyle istihdama katkı sağlayacaklarını dile getirdi. Alabalık yetiştiriciliğini yaygınlaştıracaklarını aktardı. Böcek, üreticinin ürünlerini uygun şartlarda depolamasını sağlamak için üretimin yoğun olduğu doğu ve batı bölgelerinde soğuk hava depoları kuracaklarını anlattı.

Kumluca Stadyumu İncelemesi

Başkan Böcek, ardından Kumluca’yı ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşla selamlaştı. Yapımında sona gelinen ve tribün koltukları monte edilen Kumluca Atatürk Stadyumu’ndaki çalışmaları yerinde gören Başkan Böcek, 120 milyon liraya mal olan projeyle Kumluca’nın başta güreşler olmak üzere sportif ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacağı modern bir stadyuma kavuşacağını söyledi.

Kaynak: Kamer Durdu