Finike Belediyesi, ilçe merkezindeki ticari, sosyal ve kültürel canlılığı artırmak ve kent estetiğini yenilemek için 10 milyonluk bir projeye başladı. Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, projenin ilçe merkezini bir cazibe merkezi haline getireceğini ve Finike çarşısını yepyeni bir görünüme kavuşturacağını belirtti.

Asfalt Kazıma Çalışmaları İle İlk Adım Atıldı

Başkan Geyikçi, projenin ilk adımının asfalt kazıma çalışmaları ile atıldığını ve çalışmaların kaldırım, aydınlatma ve peyzaj düzenlemeleri ile devam edeceğini söyledi. Çalışmaların yaklaşık 40 gün içerisinde tamamlanacağını ve Finike ilçe merkezinin modern ve estetik bir görünüme kavuşacağını vurguladı.

Antalya’da Zihinsel Engelli Kadına Yumruklu Saldırı İddiası Antalya’da Zihinsel Engelli Kadına Yumruklu Saldırı İddiası

Sosyo-Ekonomik Katkı ve Keyif Veren Bir Kent Merkezi

Finike ilçe merkezinin yenilenmesinin kente sosyo-ekonomik olarak da büyük bir katkı sunacağını belirten Başkan Geyikçi, vatandaşların gezerken keyif alacağı, turistlerin uğrak noktası olacak bir alan oluşturacaklarını ifade etti. Ayrıca, çarşı merkezinin hareketlilik kazanacağını ve bölgedeki esnafların kazançlarının artacağını belirtti.

Yenilenen Çarşı Finike’ye Çok Yakışacak

Çalışmaların sonunda Finike’nin yeni bir çehre kazanacağını söyleyen Başkan Geyikçi, ilçe merkezinin kısa süre sonra bir cazibe merkezine dönüşeceğini ve narenciye kokusunun duyulduğu, örnek çevre düzenlemesi ve yeşil görünümüyle öne çıkan, yenilenen sokaklarıyla gezmekten ve zaman geçirmekten zevk alınan, yenilenen aydınlatma elemanlarıyla ışıl ışıl bir merkez olacağını belirtti.

Kaynak: Finike Belediyesi/Bülten