Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi'nin (VNL) sezonuna Antalya etabıyla başlıyor. Son şampiyon olma unvanını korumak için heyecanla beklenen takım, üç ayaktan oluşan organizasyonda mücadele edecek.

Filenin Sultanları yarın Antalya'da sezona başlıyor

'Filenin Sultanları', ligin ilk haftasında 14-19 Mayıs tarihleri arasında Antalya'da, ikinci haftasında 28 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde ABD'de, üçüncü haftasında ise 11-16 Haziran tarihlerinde Çin'de mücadele edecek. Antalya etabında Japonya, Hollanda, İtalya ve Fransa ile karşılaşacaklar. İlk maçlarını 15 Mayıs Çarşamba günü Japonya'ya karşı yapacaklar.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, geçen yıl VNL ve Avrupa Şampiyonası'nda şampiyonluk yaşadı. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri'ni de ilk kez lider tamamlayarak olimpiyatlara katılma hakkı elde ettiler. Takım, başarılı performansıyla 'son şampiyon' ve 'dünya bir numarası' unvanlarıyla sezona başlıyor.

Başantrenör Daniele Santarelli yönetimindeki milli takım, son 31 maçta 28 galibiyet aldı. Küba asıllı oyuncu Melissa Vargas ise takımın kilit isimlerinden biri olarak öne çıkıyor. Vargas, 'Milletler Ligi'nin en değerli oyuncusu' ve 'en iyi pasör çaprazı' seçilerek takımın başarısında önemli bir rol oynuyor.

- İlk hafta programı

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın VNL'nin ilk haftasında yapacağı maçların programı şöyle:

15 Mayıs Çarşamba:

20.00 Japonya-Türkiye

16 Mayıs Perşembe:

20.00 Hollanda-Türkiye

Filenin Sultanları Set Vermeden Kazandı Filenin Sultanları Set Vermeden Kazandı

18 Mayıs Cumartesi:

20.00 İtalya-Türkiye

19 Mayıs Pazar:

20.00 Fransa-Türkiye

Filenin Sultanları yarın Antalya'da sezona başlıyor

Kaynak: AA