Feyza Civelek, Kızılcık Şerbeti dizisinde ‘Nilay’ karakterini canlandıran genç bir oyuncu. Ancak Civelek’in adı, son zamanlarda ilginç bir olayla anılmaya başlandı. Civelek, Uy*ştur*cu siparişi verirken polis tarafından yakalandı.

Uy*ştur*cu Siparişi 

iddia edilen bilgiye göre, Civelek, torbacı olduğu şüphelenilen iki kişiyle buluştuğu sırada polis tarafından yakalandı. Civelek, polise ‘Malları getirdin mi’ dediği öğrenildi. Bu durum üzerine Civelek ve iki şüpheli, polis karakoluna götürüldü.

Uy*ştur*cu Teslimatı 

Civelek, polise konuştuğu sırada, Selçuk Ç.'nin hesabına Uy*ştur*cu getirmesi için 6 bin TL gönderdiğini itiraf etti. Civelek, gelecek Uy*ştur*cu maddesini ismini bilmediği bir arkadaşına alacağını iddia etti.

Gözaltı 

Civelek, polis karakolunda ‘bilgi veren’ sıfatıyla ifade verdi. Civelek, “Ben gece 03.30 sıralarında şahısla irtibata geçtim ve Uy*ştur*cu siparişi verdim. Biraz da alkollüydüm. Bana göndermiş oldukları hesap numarasına 6 bin lira atmamı söylediler. Ben de gönderdim. Sonra ben sokağa çıktığımda motosikletli şahıslar vardı. Ben yanlarına gittiğimde, ‘Uy*ştur*cu maddeyi verin’ dedim. Sonra kendisinin polis olduğunu söyleyen sivil giyimli şahıs bana ne olduğunu sordu. Ben de Uy*ştur*cu siparişi verdiğimi söyledim. Sonra beni alıp polis merkezine getirdiler. Ben ilk defa uyuşturucu madde kullanacaktım. Alkollü olduğum için getiren şahısları hatırlamıyorum. Yaşanan olaydan dolayı üzgünüm” şeklinde ifade verdi.

O İsim Bahar Dizisine Katılıyor! O İsim Bahar Dizisine Katılıyor!

Dava 

Mahkemeye sevk edilen Selçuk Ç., “Uy*ştur*cu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” suçundan tutuklandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli şahsa aynı suç kapsamında 15 yıldan az olmamak şartıyla hapis cezası verilmesi istemiyle dava açtı. Civelek hakkında ise sipariş ettiği uyuşturucu eline geçmemesi nedeniyle takipsizlik kararı verildi.

Kaynak: Haber Merkezi