Kastamonu Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Dr. Emre Ertürk'ün senaryosunu yazıp yönettiği "FER" adlı kısa film, uluslararası festivallerde ilgi görmeye devam ediyor. Yeni Zelanda'nın Auckland şehrinde 18-28 Temmuz tarihleri arasında Capitol Sineması'nda gerçekleştirilecek olan African Film Festival New Zealand (AFFNZ) 2024'te yer alacak olan film, Türkiye'den kabul edilen tek film olmasıyla Türkiye ve Kastamonu Üniversitesi'ni temsil edecek.

Türk Sineması ve Kastamonu'nun Doğal Güzellikleri Uluslararası Platformda

Filmin, Avrupa ve Amerika'da düzenlenen Mısır-Amerikan Film Festivali'nde (EAFF) büyük başarı elde etmesinin ardından uluslararası festival yolculuğuna devam ettiği belirtiliyor. Kastamonu'nun eşsiz doğal güzelliklerinde çekilen filmde görüntü yönetmenliği ise Kastamonu Üniversitesi öğrencisi Okan Yılmaz tarafından üstlenildi. AFRIFENZ, uluslararası sinema otoriteleri ve sinemaseverler tarafından ilgiyle takip edilen bir etkinlik olup, bu yıl farklı kategorilerde yarışacak filmleri bir araya getirerek Afrika sinemasını ve kültürünü tanıtmayı hedefliyor.

A W204934 02

Dr. Emre Ertürk'ten Festivalle İlgili Açıklamalar

Konuyla ilgili konuşan Dr. Emre Ertürk, "New York'taki ve Avrupa'daki başarılarımızın ardından, şimdi AFFNZ'de FER'in uluslararası seyirciyle buluşmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. 'FER' ile Kastamonu'nun doğal güzelliklerini ve Türk sinemasının ve kültürünün derinliğini dünya çapında tanıtmak istiyoruz. Bu festivalde üniversitemizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

Beklenen Sonunda Gerçekleşti Ziyaretçilerini Bekliyor! Galata Kulesi Ne Zaman Açılacak? Beklenen Sonunda Gerçekleşti Ziyaretçilerini Bekliyor! Galata Kulesi Ne Zaman Açılacak?

Kaynak: İHA