Fenerbahçe’nin takım kaptanlarından Mert Hakan Yandaş, performansı ve iki yıllık yeni sözleşmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Yandaş, "Futbolu izleyip, sahayı yorumlayan herkes sahada takıma katkılı olacağımı görecektir. Fenerbahçe’nin bana nerede ihtiyacı varsa orada mücadele edeceğim" dedi.

Fenerbahçe Yeni Sezon Hazırlıklarını Sürdürüyor

Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıklarını Topuk Yaylası Tesisleri'nde yoğun bir tempoyla sürdürüyor. Mert Hakan Yandaş, kamp süreci, takım içindeki birliktelik ve yeni sözleşmesi hakkında basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Yandaş, "Kampımız sert başladı. Sezonun genelinde takımlar kampın meyvesini yer. Biz de bunun bilincinde çok iyi çalışıyoruz. Hocamız ve ekibi bize inanılmaz idmanlar yaptırıyor" diye konuştu.

Mourinho: "O Bizim Komutanımız"

Yeni teknik direktör Jose Mourinho ile ilgili görüşlerini paylaşan Yandaş, "Mourinho gibi büyük bir hocayla çalışmak herkese nasip olmaz. Benim için büyük bir şans. Herkesin hocayla iletişimi çok iyi. Komutan olayına gelince, o bizim komutanımız, ne derse onu yapacağız" ifadelerini kullandı.

A W235918 01

Milli Takım Desteği Devam Etmeli

EURO 2024'te son 16 turuna yükselen A Milli Takım hakkında da konuşan 29 yaşındaki futbolcu, "Avrupa Şampiyonası’nı takip ediyorum. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İnşallah son 16 turunda Avusturya’yı eleyip gidebildikleri yere kadar giderler. Milli formaya hizmet eden herkese destek olmalıyız" dedi.

"Geçen Sezon İyi Performans Sergiledim"

Sakatlıkların kendisini etkilediğini belirten Mert Hakan, "Sezona iyi başladım ama talihsiz sakatlıklar yaşadım. Bu sezon da iyi başladım. Üzerine koyarak gitmeye çalışıyorum. Geçen sezon oynadığım bütün maçlarda iyi oynadığımı ve takıma gerekli katkıyı verdiğimi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

A W235918 02

"Her Şeyle Mücadele Etmeye Devam Edeceğim"

Takım içerisindeki mücadeleci ruhunu vurgulayan Yandaş, "Bizim hocalarımız komutanlarımız, bizler ise Fenerbahçe’ye hizmet eden askerleriz. Gerektiğinde neler yapabildiğimi gösterdim. Fenerbahçe’nin bana nerede ihtiyacı varsa orada mücadele etmeye devam edeceğim" dedi.

Başkan Ali Koç ile Görüşme

Sözleşme uzatması hakkında bilgi veren Mert Hakan, "Başkanım Ali Koç, tatildeyken aradı. Fenerbahçe söz konusu olunca şartları diretmek gereksiz. Başkanım, iki yıl daha Fenerbahçe forması giymemi istedi" dedi.

Şampiyonlar Ligi Hedefi

UEFA Şampiyonlar Ligi eleme maçlarına hazırlanacaklarını belirten Mert Hakan, "Hocamız Mourinho’nun Avrupa kupalarında büyük tecrübesi var. Uzun süredir Şampiyonlar Ligi hasretimiz var. Lugano iyi bir takım, küçümsenecek bir ekip değil. Umarım 3 turu da geçer ve Şampiyonlar Ligi’ne katılırız" dedi.

Takımda Birliktelik Önemli

Geçen sezon takımın inanılmaz bir birliktelik gösterdiğini belirten Mert Hakan, "Kaliteli oyuncularımız var. Saha içi ve dışında ne olursa olsun inanılmaz birliktelik gösterdik. Umarım bu sezon da başarılı oluruz" dedi.

Mourinho'nun Detaycılığı

Jose Mourinho'nun antrenmanlardaki detaycılığına dikkat çeken Yandaş, "Mourinho her şeye çok hâkim. 99 puan topladık ama o bile ufak detayları bize ekletip daha eksiksiz olmamızı sağladı. Onun istediği şeylere adapte olup Lugano maçına hazır gitmek istiyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

Süper Lig'de Şok Ayrılık! Sözleşmesi Tek Taraflı Feshedildi Süper Lig'de Şok Ayrılık! Sözleşmesi Tek Taraflı Feshedildi

Kaynak: İHA