NTV Spor haberine göre, Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan, derbi ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Kızılhan, Galatasaray’ın itirazlarına ve bugün yapılan açıklamalara yanıt verdi.

Fenerbahçe'den sert tepki: 'Galatasaray'ın yalan operasyonuna karşı duruyoruz!'

Selahattin Baki: 'TFF'nin Aklını Başına Devşirmesini Bekliyoruz' Selahattin Baki: 'TFF'nin Aklını Başına Devşirmesini Bekliyoruz'

Burak Kızılhan, 'Dünkü maçtan sonra başlayan yalan operasyonunun devamını getiriyorlar. Yıllardan bu yana alışılagelmiş Galatasaray tavrı. Hem itidal istiyorlar hem de olmayan pozisyonda mağduriyet yaratmaya çalışıyorlar' dedi.

Kızılhan, Galatasaray’ın tek amacının Süper Kupa öncesi ortam yaratmak ve kamuoyunu manipüle etmek olduğunu belirtti. Ayrıca, Galatasaray’ın adalet talebinin aslında bir ayrıcalık talebi olduğunu ifade etti.

Kızılhan, 'Madem adalet istiyorlar o zaman Nelsson’un eline çarpan pozisyonda da penaltı verilmesi gerekiyor. Bunları neden konuşmuyoruz?' diye sordu.

Kızılhan, 3 gün sonra oynanacak Süper Kupa’nın ortak basın toplantısı hakkında da konuştu ve 'Biz bu zihniyetle yan yana, aynı masada ortak hiçbir şey yapmayacağız. Süper Kupa’nın basın toplantısı da buna dahildir' dedi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ