Fenerbahçe Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, Trabzonspor-Fenerbahçe maçının ardından bugün duyurulan PFDK sevkleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sarı-lacivertlilerin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Fethi Pekin, 'Trabzonspor karşılaşmasında maruz kaldığımız organize ve planlı linç girişimi sonrasında, sporcularımızın Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi, tüm gerçekleri bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Fenerbahçe Kulübü, Trabzonspor maçında yaşanan olayların ardından yapılan PFDK sevklerine sert tepki gösterdi. Hukuktan sorumlu yönetici Fethi Pekin, yaşananların gerçekleri ortaya koyduğunu belirterek, sporcuların sadece kendilerini savunduğunu vurguladı.

Antalya'da tenis keyfi: Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden ücretsiz tenis kortları Antalya'da tenis keyfi: Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden ücretsiz tenis kortları

Fethi Pekin'in açıklamalarında, sporcuların sahada sadece kendilerini savundukları ve bu hakkın savunulması için kararlılıkla mücadele edileceği ifade edildi. Pekin, bireyin kendini koruma hakkının ulusal ve uluslararası hukuk normlarında temel bir hak olduğunu vurgulayarak, kulübün bu hakkı sonuna kadar savunacağını belirtti.

Kaynak: İHA