Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya katılan başkan adayı Aziz Yıldırım, Divan Başkanlığı seçimine tepki göstererek stattan ayrıldı. Yıldırım, kongre üyelerine yazılı bir seçim konuşması sundu.

Yıldırım, konuşmasında Fenerbahçe'nin Türkiye Cumhuriyeti'nin neredeyse 120 yıllık tarihi boyunca sarsılmaz bir kale olduğunu vurguladı ve şunları söyledi: "Fenerbahçe, Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde ışık saçan ve geleceğe yön veren bir meşaledir. Fenerbahçe şanlı tarihi ile her zaman Türk sporunun mihenk taşı olmuştur ve bundan sonra da bu konumunu sürdürecektir. Yaşadığımız süreç herkesin malumu. Geldiğimiz noktada Fenerbahçe'ye gönül vermiş hiç kimsenin mutlu olduğunu düşünmüyorum. Hatırlarsanız bu kürsüden size yaptığım son konuşmada 'buradan üzülerek gidersiniz' demiştim. Kimse bir daha üzülmesin diye karşınıza tekrar gelmiş bulunuyorum."

"Fenerbahçe Forması Sahaya Her Zaman Kazanmak İçin Çıkar"

Şanlıurfa'da oynanan Süper Kupa maçında yönetimin U-19 Takımı ile sahaya çıkma kararını eleştiren Yıldırım, "Kuvayi Milliye ruhu ile yoğrulmuş, tarihi mücadelelerle dolu Fenerbahçe, hiçbir zaman yenilgiyi baştan kabul etmez. Fenerbahçe forması sahaya her zaman kazanmak için çıkar ve eğer sahada Fenerbahçe forması varsa sonuna kadar mücadele eder. Sizin vicdanlarınıza sesleniyorum ve size soruyorum; U-19 takımını sahaya sürüp, mücadele etmeden, kazanabileceğin bir maçı rakibe vermek Fenerbahçe'ye ne kazandırmıştır? Bu karar Fenerbahçe'nin onurunu ve gücünü zedelemiştir," diye konuştu.

"Doğru Yönetemedikleri İçin Fenerbahçe'miz Sürekli Olarak Hırpalanıyor"

Mevcut başkan Ali Koç'un kulübün mücadeleci kimliğine uygun bir yönetim anlayışı sergilemediğini belirten Yıldırım, "Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kamuoyu gücüdür. 3 Temmuz 2011 yılından bu yana amaç bu gücü etkisiz kılmak ve kulübü fethetmekti. Ali Koç, 'Fenerbahçe, bu ligde hiçbir zaman şampiyon olamaz' gibi talihsiz ve üzücü bir açıklama yaptı. Madem ki sizin başkanlığınızda Fenerbahçe şampiyon olamayacak, bugün ne değişmiştir?" dedi.

"İşbirlikçi Lobiyi Tasfiye Edeceğiz"

TFF seçimleri ile ilgili de açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Biz bu TFF yönetimini göndereceğiz. Ayrıca yaklaşan TFF seçimlerinden başlayarak anti Fenerbahçe lobisinin tüm organizasyonlarını dağıtacağız. Ayarlanmış fikstürlerin hesabını soracağız. Ben Aziz Yıldırım olarak bu saatten sonra kendime meşgale aramıyorum ama oluşturduğumuz mirasın da çarçur edilmesine gönlüm el vermiyor," ifadelerini kullandı.

EURO 2024'te Bugün Hangi Maçlar Var? İşte 20 Haziran Programı EURO 2024'te Bugün Hangi Maçlar Var? İşte 20 Haziran Programı

"Mourinho İçin Mevcut Yönetime Teşekkür"

Yeni Teknik Direktör Mourinho'ya başarılar dileyen Yıldırım, "Mevcut yönetime de aldığı bu karardan ötürü teşekkür ediyorum. Biz kazanırsak kendisi ile çalışmaya devam edeceğiz. Ancak Fenerbahçe Başkanlığı makamında oturan Ali Koç'un, basın toplantısında çevirmenlik yapması kabul edilemez. Fenerbahçe Başkanı teşrifatçılık ya da çevirmenlik yapmaz," dedi.

"Fenerbahçe Sporun Cumhuriyetidir"

Göreve geldikleri takdirde ilk sezon şampiyon yapacaklarını ifade eden Yıldırım, "İş insanı Ali Bey, Fenerbahçe'nin satılabileceğinden bahsetmişti. Fenerbahçe Türkiye'dir, Fenerbahçe sporun cumhuriyetidir. Fenerbahçe'nin satılmasına asla müsaade etmeyiz. Fenerbahçe'yi bu yıl mutlaka şampiyon yapacağız, ikinci yılın sonunda bir Avrupa kupası alacağız. Üçüncü yılın sonunda ise Şampiyonlar Ligi'nde final oynayacak bir yapıyı kurmuş olacağız," diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: İHA