İstanbul’un Fatih ilçesinde, kira nedeniyle çıkan tartışmada bir kişi, ev arkadaşını boğazından bıçaklayarak yaraladı. Olay, İskenderpaşa Mahallesi’nde bulunan bir apartmanda meydana geldi.

Bir süre önce İstanbul’a gelen A.A. ve C.B. isimli iki arkadaş, bir ev kiralayarak birlikte yaşamaya başladı. İki arkadaş, kira ücreti anlaşmazlığı sebebi ile sokak ortasında tartışmaya başladı. Tartışma evde devam etti ve A.A., arkadaşı C.B.’yi boğazından bıçakla yaralayarak kaçtı.

Bursa'da Şafak Operasyonu! Bursa'da Şafak Operasyonu!

Yaralı ambulans ile hastaneye kaldırıldı

C.B.'nin hayati tehlikesinin olmadığı ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Olayı duyan vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıyı ambulans ile hastaneye kaldırdı. Olayı gerçekleştiren saldırgan ise kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı ve sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Görgü tanığından açıklama

Sokaktaki tartışmayı gören Muzaffer Sarıcı, "Arkadaşları tanıyordum yan tarafımızda bulunan binada kalıyorlardı. İkisi de samimi arkadaştılar, ev kirası için tartıştılar. Ondan sonra yukarı çıktıklarında bu olay gerçekleşti. Sokaktaki tartışmayı biz ayırdık. Yukarı çıktıklarında tartışma devam etmiş. Öbür arkadaş, arkadaşını boğazından bıçaklayarak zarar vermiş. Bunlar uzun süre burada kalmıyor, 1-2 ay kaldıktan sonra gidiyorlar” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA