Fatih Yedikule Mahallesi'nde geçtiğimiz pazar akşamı korkunç bir olay yaşandı. İki yıl önce evlendiği Cezayir uyruklu eşi Zahra Nojioua ile tartışmaya başlayan D.U., tartışmanın büyümesi üzerine eşinin boğazını bıçakla keserek öldürdü. Olayın ardından kayıplara karışan D.U.'yu yakalamak için polis ekipleri geniş çaplı bir araştırma başlattı.

Hatay Defne'de çadır yangını Hatay Defne'de çadır yangını

Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, yapılan ihbar üzerine hemen harekete geçti. Polis, olay yeri inceleme çalışmalarını tamamladıktan sonra kadının cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Polis ekipleri, zanlıyı bulmak için titizlikle çalışmalara devam ediyor.

Görgü Tanıklarının İfadeleri

Olay yerinde inceleme yapan polis ekiplerini gören mahalle esnafı Mehmet Akhan, şu ifadelerde bulundu: “Kadını buradan geçerken tanırım. Bazen benden alışveriş yapardı. Yabancı uyruklu olduğunu biliyorum. Arka sokaktaki binanın bodrum katında oturduklarını duydum. Arka sokağa olay yeri inceleme ekipleri gelince ne oluyor diye baktık. Cinayet işlendiğini duyduk. Olay yeri inceleme ekibi ve savcı geldi,” dedi.

Kaynak: İHA