Sözcü TV'de yer alan habere göre, Fatih Portakal, milyonlarca emeklinin memnuniyetsizliğini dile getirdiği yüzde 42,57'lik zamla ilgili canlı yayında konuştu. Portakal'a göre, hükümetin aldığı tepkiler dikkat çekiciydi ve bu durum emekli maaşlarında ikinci bir zam yapılmasına neden oldu.

Yeni Düzenleme Sosyal Medyada Gündem Oldu

Ancak, 3 milyon emekli bu düzenlemeden mahrum kaldı. 6 bin 700 TL ve altında aylık alan emekliler için bir değişiklik yapılmadı. Bu durum, milyonlarca emeklinin tepkisine yol açtı. Sosyal medyada, emekli aylıklarına seyyanen bir zam talebi paylaşılıyor.

paraaaaa

DİSK-AR hissedilen enflasyon rakamını açıkladı DİSK-AR hissedilen enflasyon rakamını açıkladı

Uzmanlar ve Gazetecilerden Tepkiler

Uzmanlar ve gazeteciler, en düşük aylıkların açlık sınırının altında kalmaması gerektiğini savunuyor. Ünlü gazeteci Fatih Portakal da bu konuda ses getirdi. Portakal'a göre, emekli aylıklarına seyyanen bir zam yapılabilir.

Emekliler banka promosyonundan mahrum: Yüzlerce dilekçe verildi Emekliler banka promosyonundan mahrum: Yüzlerce dilekçe verildi

Portakal'ın Görüşü

Fatih Portakal, "Bence böyle bir şey hükümet kanadında da konuşuluyor. He ankete yazdım ben bunu. Emeklilere verecek olursalar tabii ister istemez, asgari ücretli, memur veya memur emeklisi kazan kaldırabilir. Öyle de bir denge bozukluğu olacak" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi