CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, yaptığı açıklamada, hükümetin tasarruf tedbirlerine rağmen, Bakanların özel işlerinde devletin uçaklarını kullandığı iddialarını gündeme getirdi.

"Tasarruf tedbirleri, demişlerdi. '250 araçlık konvoylar olmayacak' demişlerdi. Neyi gördük, Ulaştırma Bakanının ihale verdiği firmanın uçağıyla Almanya’ya gittiğini. Bir skandal da Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye ait. Bakan, devletin uçağıyla seyahat ediyor. Aslında bu uçağı Tapu ve Kadastro havadan çekim için kullanması lazım ama Bakan Ankara’dan evine, Kayseri’ye gidiyor. Bu uçağı özel işleri için kullanıyor."

Antalya'da Taksiciye Şok Saldırı: Müşteri Taksiyi Aldı Kaçtı Şoför Hayatının Şokunu Yaşadı Antalya'da Taksiciye Şok Saldırı: Müşteri Taksiyi Aldı Kaçtı Şoför Hayatının Şokunu Yaşadı

Evine devletin uçağıyla gitti! 'Tasarruf' nerede?

Bakan Özhaseki’nin, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne ait haritalama uçağını özel işleri için kullandığı iddia ediliyor. Özhaseki'nin, 10 Mayıs ve 29 Mayıs günlerinde Ankara’dan Kayseri’ye evine gitmek için bu uçağı kullandığı belirtilirken, daha öncesinde ise Hatay, Muğla ve Elazığ’a da aynı uçakla gittiği tespit edilmiş.

Ali Mahir Başarır, "Çıkıp, bunun hesabını topluma verin. Bayram yaklaşıyor, insanlar bin 200 liraya bilet alıp memleketlerine gidemiyor. Siz bunu ne hakla yapıyorsunuz" ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

Evine devletin uçağıyla gitti! 'Tasarruf' nerede?

Kaynak: Haber Merkezi