Adana'nın Kozan ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Rukiye Çeri, evinde hobisi olarak başladığı çiçek yetiştirme işini, evine gelen misafirlerin beğenisi ve eşinin desteğiyle kendi işinin patronu haline getirdi.

Bakan Işıkhan'dan Sağlık Uygulama Tebliği ile ilgili açıklama Bakan Işıkhan'dan Sağlık Uygulama Tebliği ile ilgili açıklama

Evde başlayan çiçek hobisi kocasının destekleriyle işe dönüştü

Çeri, 4 yıl önce Kozan'daki evinin balkonunda çiçek yetiştirmeye başladı. Misafirler ve akrabaları çiçeklerini beğenince, talepleri karşılayamayınca çiçek serası kurma fikri doğdu. Eşinin desteğiyle kendi serasını kuran Çeri, hobisini işe dönüştürdü.

Rukiye Çeri, eşinin desteğiyle işinin patronu olduğunu belirterek, çocukluğunda herkesin öğretmen olma hayali olduğunu ancak kendi hayalinin bir botanik bahçesi sahibi olmak olduğunu ifade etti. Eşinin teşvikiyle hayalini gerçekleştiren Çeri, işini büyüterek başarıya ulaştı.

Evde başlayan çiçek hobisi kocasının destekleriyle işe dönüştü

Çeri, 'Tayland'dan özel getirilen ve kurumayacak Çukurova iklimine uygun çiçekler üretiyorum. Hafta sonu çok yoğun oluyor. 50 saksı ile başladım şimdi binlerce çiçeğim oldu. Ben çiçek isteyenlere hayır diyemezdim. Eşim bu durumu görünce 'Sen emek veriyorsun gelen misafir alıp gidiyor ben sana destek vereyim işini kur' dedi. Eşim yanımda durdu ve bunu başardık. Hayallerime kavuştum' diye konuştu.

Evde başlayan çiçek hobisi kocasının destekleriyle işe dönüştü

Eşinin iş kurması için destek veren Ömer Çeri, 'Eşim 50 -60 saksı ile başladı. Yüzlerce çeşit binlerce saksı oldu. Eşim yetiştirip hep hediye veriyordu. Gelen yine alsın yine hediye verelim ama bu senin gelirin oldun. Şimdi kendi İthal özel türlerini üretiyor. Çukurova sıcağına dayanan günlük değil ömürlük olan çiçekleri yetiştiriyor. Türkiye’nin dört bir yanından çiçekçiler geliyor. Talep güzel. Bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyordum. Bir kadın emek verdikten sonra başaramayacağı hiçbir iş yok'dedi.

Kaynak: İHA