Kahramanmaraş merkezli depremlere Hatay’ın Kırıkhan ilçesi Mimarsinan Mahallesi’nde yakalanan Hasan Kurter, evini kaybettikten sonra yeni bir yuva sahibi olmak istedi ancak, 450 bin TL'sinden oldu ve elinde sadece birkaç promosyon ürünü kaldı.

Ev Hayali Kuran Hataylı Depremzede Dolandırıldı! (4) Result

Kırıkhan'da Yaşanan Felaket

Hasan Kurter ve ailesi, Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki Mimarsinan Mahallesi'nde depremin yıkıcı etkisiyle karşı karşıya kaldı. Evleri ağır hasar gördü ve yıkıldı. Kurter, bu felaketin ardından hızlıca yeni bir ev sahibi olmak için çözüm arayışına girdi.

Ev Hayali Kuran Hataylı Depremzede Dolandırıldı! (2) Result

Dolandırıldı

Kayseri merkezli bir firmayla anlaşan Kurter, 150 metrekarelik çelik bir ev inşa etmek için 1 milyon 300 bin TL'lik bir sözleşme imzaladı. Ancak, sözleşmeye göre belirlenen teslim tarihinden sonra bile hiçbir ilerleme kaydedilmedi. Kurter, toplamda 450 bin TL'yi bir kişiye ön ödeme olarak gönderdiğini, ancak hiçbir iş yapılmadığını ifade etti.

Ev Hayali Kuran Hataylı Depremzede Dolandırıldı! (3) Result

Elinde Promosyon Ürünler Kaldı

Firma tarafından hediye edilen promosyon ürünlerinin yetersizliğine de değinen Kurter, '450 bin TL karşılığında sadece bir tişört, bir şapka ve iki kalem verildi. Bu, ciddi bir hayal kırıklığı. Verilen paranın iadesi veya yapılan işe ilişkin herhangi bir açıklama yok' dedi. İnşaatın başlaması gereken tarihten bu yana 1 buçuk ay geçmesine rağmen herhangi bir gelişme olmaması, Kurter'in mağduriyetini daha da artırdı.

Antalya hava durumu 13 Nisan 2024 Cumartesi Antalya hava durumu 13 Nisan 2024 Cumartesi

Yargıya Başvuracak

Kurter, yaşadıkları bu mağduriyeti yargıya taşıma kararı aldıklarını belirtti. Kendisinin yaşadığı sıkıntının sadece maddi kayıp olmadığını, aynı zamanda başka depremzedelerin aynı duruma düşmemesi için bir uyarı niteliği taşıdığını ifade etti.

Hatay'da depremin vurduğu topraklarda çilek hasadı! 100 liraya satılıyor Hatay'da depremin vurduğu topraklarda çilek hasadı! 100 liraya satılıyor

Kaynak: İHA