Çayırovalı kadınların sosyalleşmesi ve kendilerini geliştirmesi adına Çayırova Belediyesi’nin destekleriyle kurulan Çayırova Kent Konseyi Kadın Meclisi, yeni bir tiyatro oyunuyla sahneye çıkıyor. Çayırovalı Oyuncu Kadınlar Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan "Küçük Köy’ün Büyük Kadınları" adlı oyun, bu kez Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.

Torunu İle Bakırcılığa Devam Ediyor Torunu İle Bakırcılığa Devam Ediyor

İlk Gösterimde Büyük Beğeni Toplamıştı

İlk olarak Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde sahnelenen ve büyük beğeni toplayan "Küçük Köy’ün Büyük Kadınları", şimdi de Gebzeli tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak. Oyunun senaryosu ve yönetmenliği Zeynep Karpuz’a ait. Tiyatro, bir öğretmenin köye gelmesiyle hayatları değişen kadınların hikayesini anlatıyor.

Amatör Ruhla Büyük Başarı

Çayırova Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin oluşturduğu Çayırovalı Oyuncu Kadınlar Tiyatro Topluluğu, amatör ruhla çalışarak büyük başarılar elde ediyor. İlçede tiyatroya gönül vermiş kadınlardan oluşan topluluk, yıl boyunca yaptıkları çalışmaların ardından yeniden seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İlk gösterimlerinde büyük ilgi gören ekip, bir kez daha sahnede olacak.

Bugün Saat 19.30'da

"Küçük Köy’ün Büyük Kadınları", bugün (22 Mayıs 2024 Çarşamba) saat 19.30’da Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Çayırova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nesrin Yılmaz, tüm tiyatroseverleri bu güzel oyuna davet etti.

Kaynak: İHA