Esra Erol’un programında, 14 yaşındaki kızını kaçırıldığını iddia ederek yardım talebinde bulunan bir annenin, kızını 100 bin TL karşılığında sattığı ortaya çıktı. Canlı yayında belgelerin ihbar olarak kabul edilmesi üzerine İstanbul Emniyet Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, stüdyoya gelerek aileyi gözaltına aldı.

Çocuk Gelin Skandalı Ortaya Çıktı

ATV ekranlarında yayınlanan Esra Erol’da programında, 14 yaşındaki kızı Berfin’in kuzeni Cuma tarafından kaçırıldığını iddia eden anne Songül, canlı yayında yardım istedi. Ancak kayıp diye aranan çocuğun bir aileye gelin olarak başlık parasıyla verildiği ortaya çıktı. Bu olay, ülkenin gündemine oturdu ve emniyet güçleri harekete geçti.

Gözaltına Alınanlar

İstanbul Emniyet Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, canlı yayında işlenen çocuk gelin skandalının ardından stüdyoya geldi. B.İ.'nin annesi Songül, satılması için anlaşmaya aracılık eden Ali Öztürk ve Cuma’nın amcası Turgut canlı yayında gözaltına alındı. Çocuklarını okula göndermek yerine satan aile ve skandala ortak olan isimler hakkında işlem başlatıldı.

Esra Erol Kız Çocuklarına Seslendi

100 bin TL’ye satılan B.İ. ve onu kaçıran Cuma’nın nerede olduklarını bilmediğini belirten Esra Erol, tüm kız çocuklarına seslenerek “Ben elimi size uzattım. Yalnız değilsiniz. ‘Abla beni kurtar!’ deyin yeter!” dedi.

Skandalı Kanıtlayan Belge

Canlı yayında yayınlanan bir belgede Berfin’in babası Ahmet İlkin’in bir kağıda “Ben Ahmet İlkin, kızım Berfin İlkim 2010 doğumludur. Severek birisine kaçmıştır. Ben davacı değilim. Kızıma karşı ve severek kaçtığı Cuma Gezer ile ailesine hiçbir şekilde düşmanlığım yoktur. İsterlerse buyursunlar gelsinler, elimi öpüp barışabilirler” yazarak imza attığı da ortaya çıktı.

Adana'da ekmek satış ve dağıtım ihalesi yapılacak Adana'da ekmek satış ve dağıtım ihalesi yapılacak

Kaynak: Haber Merkezi