Antalya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Martı TAG’a karşı dava açtı. Davanın ilk duruşması 27 Mart Çarşamba günü saat 9.45’te Antalya Adliyesi’nde görülecek.

Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan’dan Çağrı

Başkan Mehmet Ali Alkan, taksici esnafından davaya destek olmalarını istedi. Alkan,“Malumunuz olduğu üzere Martı TAG için açmış olduğumuz davanın ilk duruşması 27 Mart Çarşamba günü görülecek. Ekmeğimize ve mesleğimize sahip çıkabilme adına 9.45’te Antalya Adliyesi önüne tüm meslektaşlarımızı bekliyorum. Hepinize saygıyla” ifadelerini kullandı.

D S C 0740

Taksicilerden Martı TAG'a tepki: 'Korsan taşımacılığa hayır!' Taksicilerden Martı TAG'a tepki: 'Korsan taşımacılığa hayır!'

Güvenlik Zaafiyeti İddiası

Alkan, Martı TAG sürücülerinin vergi vermeden çalıştığı ve güvenlik zaafiyeti oluşturduğu iddiasında bulundu. Alkan,“Korsan demek yağmacılık demektir. Korsan denizde gemilere saldıran haydutlar karada da esnafın ekmeğine göz dikmiş hırsızlardır. Dünya kenti Antalya’da korsan taşımalık oluşturmak, dünyanın her tarafından gelen misafirlerimizin can ve mal güvenliğini bu emek hırsızlığına teslim etmek demektir. Biz geçmişten beri korsan taşımacılık ile mücadele ediyoruz. Bazı firmalar, Martı Tag, binbin, sarı inci, Antalya korsan taksi gibi uygulamalar üzerinden yasaların arkasından dolaşarak korsan taşımacılık yapmaktadır. Bizler korsanın her türlüsüne karşıyız. Korsanın bir kolu esnafın ekmeğine göz dikerken diğer kolu ise trafiğin içinde vatandaşların can güvenliğini tehdit etmekte. Kentimizi korsanlardan kurtarmak bizim sorumluluğumuzdur” demişti. 

Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem’in Canına TAG Etti! Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem’in Canına TAG Etti!

D S C 0773

Esnaf Kanunlara Sığınıyor

Alkan, Antalya Emniyeti, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Valiliği ile koordineli şekilde kontrollerin artacağını ve bu sürecin olumlu şekilde sonuçlandırılacağını belirtti. Alkan, “Antalya Emniyeti, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Valiliği ile koordineli şekilde kontrollerimiz hızlar artacak ve olumlu şekilde bu süreci sonuçlandıracağız. Korsan büyüyen ve kentte herkesi tehdit eden bir sorun haline gelmiştir. Tüm kamuoyunun dikkatini korsana çekmek istiyoruz. Kentimizde korsan taşımacılığı sayıyla sayma gibi bir şansımız yok. Sadece yol değil yük taşımasında da korsan sorunumuz oluyor. Antalya’da geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdik. Antalya Valimiz Hulusi Şahin ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek başta olmak üzere tüm kurumlar ile geniş bir toplantı yaptık ve bu toplantı sonrasında denetimlerin kapsamlı şekilde yapılacağını sizlere iletiyorum. Biz korsan taşımacılık hakkında yasal düzenleme istiyoruz. Bu yasal düzenleme ile ilgili gerekli yerlere müracaat ettik. Biz ekmeğimiz için mücadele edeceğiz. Esnafımızın ekmeğini savunacağız. Biz omuz omuza korsanı durduracağız” demişti.

Türk Tabipleri Birliği seçime gidiyor! İl il Tabip Odaları Olağan Genel Kurul tarihleri Türk Tabipleri Birliği seçime gidiyor! İl il Tabip Odaları Olağan Genel Kurul tarihleri

'Korsan TAG' kavgası Antalya'dan İstanbul'a uzandı 'Korsan TAG' kavgası Antalya'dan İstanbul'a uzandı

Kaynak: Kamer Durdu