Rehberlerden büyük tepki! Kanun teklifine karşı kara kutlama Rehberlerden büyük tepki! Kanun teklifine karşı kara kutlama

CHP’nin önceki dönem Kaş İlçe Başkanı ve Kaş Belediye Başkan Adayı Adayı Süleyman Ulaş Akbaş, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Kaş ve Vefa

Akbaş, “Kaş, sen bir vefasın. Gönlüne gireni kollarsın. Kanatlarını açtın bana; bir gün, sokakta karşılaştık; dertleştik. Ekmekten, özgürlükten, dayanışmadan konu açtık” dedi.

Gençlerle Sohbet

Akbaş, gençlerle de sohbet ettiğini belirtti: “Hem okuyan hem çalışan gençlerle sohbet ettik, hayata dair.”

İstifa Kararı

Akbaş, “Sizlere olan inancım ve güvencemle yarınlara bırakacağımız miras için bugün itibariyle geçmişten bugüne miras gördüğüm partinin yanlışına, ihanetine, eski Akp’liyi aday göstermesine dur demek için 2 dönem ilçe başkanlığı dahil birçok mevkisinde görev yaptığım, 22 yıllık üyesi olduğum CHP’den istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gelecek Mücadelesi

Akbaş, “Ve bugün partiyi istila etmiş, herşeyin parayla satın alınabileceğini sanan geçici kiracılar gidinceye kadar bu yapının karşısında mücadeleye devam edeceğim” dedi.

Partililik Çağrısı

Akbaş, “Siz; Yürekli Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı kardeşlerim sizden rica ediyorum, lütfen fanatik taraftarlar gibi içinde bulunduğunuz durumu kabul etmeyin, biliyorum ki sizde rahatsızsınız 30 yıl boyunca bize karşı olmuş birini aday yapan iradeye oy vermek partililik değildir” çağrısında bulundu.

Yürüyüşe Devam

Akbaş, “Ben ve benim gibi düşünen birçok yol arkadaşım ile yürümeye devam edeceğiz” dedi ve “Sizleri de haklının, doğrunun ve iyinin yanında olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sevgi ve Saygılarımla

Akbaş, mesajını “Sevgi ve Saygılarımla” diyerek tamamladı.

Kaynak: Kamer Durdu