İspanya'nın güneyindeki Malaga kentinde lüks evleri soyan Doğu Avrupa kökenli eski askerlerden oluşan bir çete, polisin başarılı operasyonuyla çökertildi. Dün gerçekleştirilen baskında, Arnavutluk'tan geldiği belirtilen çetenin lideri de dahil olmak üzere 6 kişi gözaltına alındı. Operasyonda mücevher, saat, nakit para ve silah ele geçirildi.

Çetenin çoğunlukla Marbella kentinde olmak üzere lüks evler ve iş yerlerinden 71 hırsızlık olayına karıştığı belirtiliyor. Polis, çetenin soygun ve hırsızlık konusunda oldukça yetenekli olduğunu vurgulayarak, "Askeri teknik konusundaki bilgileriyle yaya ya da araçları ile hareket ederken sıkı kişisel güvenlik ve gözetlemeye karşı önlemleri kullandılar" açıklamasında bulundu.

Çetenin liderinin tüm hırsızlık olaylarına katıldığı ve silah taşıdığı belirtilirken, elebaşının gözetleme konusunda uzman olduğu ifade edildi. Polis ayrıca çetenin yerel bir iş adamının yardımıyla yakalandığını belirtti. Gözaltına alınan 5 kişinin milliyeti açıklanmazken, çetenin Malaga kenti ile Estepona ve Torremolinos kasabalarındaki evleri hedef aldığı aktarıldı.

Burkina Faso'da kilise saldırısı! Burkina Faso'da kilise saldırısı!

Eski Askerlerden

Kaynak: İHA