Esenyurt'ta gece saatlerinde kimliği belirsiz bir kişi tarafından kundaklanan 8 araç ve bir iş yeri büyük hasar gördü. Olay, cep telefonu kameralarına yansıyan görüntülerle belgelendi.

Bursa'da 5 Okulda Hırsızlık Yapan Şahıs Yıldırım'da Yakalandı Bursa'da 5 Okulda Hırsızlık Yapan Şahıs Yıldırım'da Yakalandı

Yangın, Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi 2258 Sokak'ta, gece saat 02.00 civarında başladı. Kimliği belirsiz bir şahıs, elindeki yanıcı madde içeren bir şişeyi araçlara ve yola dökerek ateşe verdi. Alevler hızla yükselirken, şahıs olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Kundaklama sırasında 8 araç alevler içinde kaldı. Alevler daha sonra araçların bulunduğu iş yerine de sıçradı.

"Mahalleli Panikle İhbar Etti"

Yangını gören mahalle sakinleri, paniğe kapılarak durumu hemen itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Bölgeye hızla ulaşan ekiplerin yoğun müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alındı. Şans eseri, olayda ölen ya da yaralanan olmadı, ancak 8 araç ve iş yeri kullanılamaz hale geldi.

"Yangının Dehşeti Cep Telefonu Kameralarında"

Yangının şiddetli alevleri ve araçların yanma anları çevredeki vatandaşların cep telefonu kameralarıyla kaydedildi. Olay yeri inceleme ekipleri bölgede detaylı incelemeler yaparken, polis ekipleri kundaklamayı gerçekleştiren şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

"Herhangi Biriyle Husumetimiz Yok"

Yangında iş yeri zarar gören Burhan Aydın, yaşadığı dehşeti anlattı: "Biz yatıyorduk. Annem bir anda bağırdı, dışarıda yangın çıktı dedi. Hemen dışarı koştuk. Büyük ihtimalle benzin ya da mazot dökmüşlerdi. Su atarak söndürmeye çalıştık ama yangın daha da yayıldı. Önce araçlarımız, sonra depomuz yandı. Bu bir zulümdür. Kimseyle husumetimiz yok, mahallemiz küçük ve herkes birbirini tanır. 20 yıldır buradayız. Can kaybımız yok, ama araçlarımız yandı. 3 aracımız, içeride müşterimizin bir aracı, ve ofisimiz yandı, içindeki evraklarla birlikte."

"O Anlar Güvenlik Kamerasında"

Kundaklama anı, sokaktaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, elinde şişe ile sokağa giren şahsın yere yanıcı madde döktüğü, ardından alevlerin yükselmesiyle kaçtığı ve izini kaybettirdiği görülüyor.

Kaynak: İHA