MHP'den kademeli emeklilik talebi MHP'den kademeli emeklilik talebi

Ekonomi yazarı Erdal Sağlam, son yazısında Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın 18 gündür ABD'de bulunduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Erkan'a karşı rahatsızlıklarının arttığını belirtti. Sağlam'a göre, Erkan'ın Ahmet Hakan'a verdiği röportajın ardından işlerin değiştiği ve özellikle Erkan'ın babasının bankada sürekli olarak işlere müdahale ettiği söylentileri yayılmaya başladı.

Hafize Gaye Erkan'ın babasını Merkez Bankası çalışanı CİMER'e şikayet etti Hafize Gaye Erkan'ın babasını Merkez Bankası çalışanı CİMER'e şikayet etti

Sağlam, yazısında şu ifadelere yer verdi: "Ahmet Hakan'a verdiği röportajın ardından, özellikle Erkan'ın babasının İstanbul ve Ankara'daki Merkez Bankası ofislerinde sürekli olarak bankanın işlerine karıştığına dair homurdanmalar artmaya başladı. Bir çalışanın görevden alınması haberi de bu durumu daha da karmaşık hale getirdi. Erkan'ın babasının bankada personel işlerine müdahil olduğu, kendi inisiyatifini kullanarak personelle çeşitli konularda anlaşmalar yaptığı ve bu durumun rahatsızlık yarattığı ifade ediliyor."

Büşra Bozkurt: Gaye Erkan'ın babası çalışanı tokatladı görüntüleri var Büşra Bozkurt: Gaye Erkan'ın babası çalışanı tokatladı görüntüleri var

Sağlam, Erkan'ın son günlerde Türkiye'de görülmediğini, ancak üç başkan yardımcısı ve ilgili personelin Türkiye'de olduğunu öğrendiğini belirtti. Ayrıca, Başkan Erkan'ın 10-11 Ocak toplantıları öncesinde yılbaşında ABD'ye gittiğini ve New York toplantısından sonra ABD'de kalmaya devam ettiğini düşündüğünü ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi