Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmeye dair, "Bizim Cumhur İttifakı'nın önemli bir temsilcisi olarak Devlet Bey'le uzun bir süredir çalışmalarımız var. Görüşmelerimizi ara vermeden devam ettirdik, devam ettiriyoruz. Bundan sonra da devam ettireceğiz. Herhangi bir suistimale de fırsat vermeyi düşünmüyoruz" dedi.

CHP'nin üçüncü ışık açma kapama eylemi gerçekleşti CHP'nin üçüncü ışık açma kapama eylemi gerçekleşti

Türkiye'nin Siyasi Gelişimi

Erdoğan, Bahçeli ile gerçekleştirdikleri görüşmelerde ülkenin siyasi gelişimini değerlendirdiklerini belirterek, "Şu anda ülkemizin siyasi gelişiminde neler var, neler oluyor, ne gibi tedbirler almamız gerekir bunların değerlendirmesini yaptık. Ve her görüşmemizde bu değerlendirmeleri yaklaşık 1 saat boyunca yapıyoruz. Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi olarak adımlarımızı atıyoruz" diye konuştu.

Suriye İle İlişkiler

"Suriye ile yeniden ilişkiler kurulur mu?" sorusuna cevap veren Erdoğan, "Kurulmaması için hiçbir sebep yok. Biz Suriye ile bu ilişkileri geliştirmekte geçmişte nasıl birlikteysek yine aynı şekilde birlikte hareket ederiz" ifadelerini kullandı.

"Suriye'nin iç işlerine karışmak gibi bir derdimiz, bir hedefimiz olamaz" diyen Erdoğan, "Suriye halkı bizim kardeş halklar olarak beraber yaşadığımız bir topluluktur. Nasıl ki biz Suriye ile ilişkilerimizi canlı tuttuysak geçmişte, ailece görüşmelere varıncaya kadar sayın Esed'le bu görüşmeleri yaptık. Yarın olmaz diye bir şey kesinlikle mümkün değil, yine olur. Suriye'nin iç işlerine karışmak gibi bir derdimiz asla yok."

Kaynak: Haber Merkezi