CHP Kadın Kolları’nda Özel Geçim Dönemi CHP Kadın Kolları’nda Özel Geçim Dönemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim'de yapılması planlanan 1 Mayıs kutlamalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, muhalefet ve bazı marjinal grupların 1 Mayıs'a gölge düşürmeye çalıştığını belirtti. Taksim Meydanı'nın mitinge uygun olmadığını vurgulayan Erdoğan, İstanbul'da düzenlenecek kutlamalar için 40 farklı güzergah belirlendiğini ifade etti. Müsaade edilmeyen bölgelerde yapılan yürüyüş ve mitinglerin ise iyi niyetli olmadığını dile getirdi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Kutladı

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda düzenlenen "13. Çalışma Meclisi Yemeği"ne katılarak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı. İşçileri selamlayan Erdoğan, emek veren herkesi tebrik etti ve çalışma hayatının önemine vurgu yaptı. 2008 yılında 1 Mayıs'ın Emek ve Dayanışma Günü ilan edildiğini hatırlatan Erdoğan, bu günün önemine dikkat çekti.

Çalışma Meclisi'nde Sorunlar Tartışıldı

Cumhurbaşkanı, toplanan çalışma meclisinin sorunların tartışıldığı ve çözüm önerilerinin geliştirildiği bir platform olduğunu belirtti. İşçilerin, işverenlerin, memurların ve esnafın görüşlerine önem verdiklerini dile getiren Erdoğan, yapılan istişarelerin hayırlara vesile olmasını diledi. Ayrıca, geçmişteki tecrübelerinden bahsederek, hizmet ettiği dönemlerde emeğiyle geçinenleri unutmadığını vurguladı.

Kaynak: ANKA