Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile bugün gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, bölgesel gelişmeleri ele aldı. İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, liderler Filistin topraklarındaki İsrail saldırıları ve Gazze'ye insani yardım konularını detaylı bir şekilde değerlendirdi.

Görüşme sırasında, Erdoğan, İslam ülkelerinin bölgede kalıcı bir ateşkes sağlamak için başlattığı çabaların birlik içerisinde devam etmesinin önemine vurgu yaptı. İki lider arasındaki diyalogda, bölgedeki barış ve istikrarın sağlanması adına işbirliğinin artırılması gerekliliği üzerinde duruldu.

Erdoğan, aynı zamanda Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'ye, yeniden seçilmesi dolayısıyla tebriklerini ileterek başarılar diledi. Türkiye-Mısır ilişkilerinde yeni bir dönemin başlamasını temenni eden Cumhurbaşkanı, bu sürecin bölgeye olumlu etkiler getirmesini umduğunu belirtti.

Bu önemli görüşme, bölgedeki siyasi ve diplomatik ilişkilerde yeni bir sayfa açarken, liderler arasında yapılan bu dialogun, bölgesel istikrarın ve barışın sağlanması adına atılmış önemli bir adım olduğu belirtildi.

Kaynak: İHA