İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gerçekleştirilen 2. Pist Açılış Töreni'ne, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla dikkat çeken bir diyalog damga vurdu. Erdoğan, pistin açılışını gerçekleştirmeden önce gündeme ilişkin mesajlar verdi.

Kurdele kesimi sırasında Erdoğan, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Pegasus YK üyesi Ali Sabancı'nın nerede olduğunu sordu. Ali Sabancı'nın yanına gelmesiyle birlikte Erdoğan, "Ali Bey bak şimdi ikinci pist de devreye girdi. Şu anda Türk Hava Yolları 300 tane uçak alacak" dedi.

Ali Sabancı'nın, "Biz de 150 tane alacağız" şeklindeki yanıtıyla samimi bir diyalog yaşandı. Erdoğan, yurt içi uçuşları kast ederek, "Onların ne kadarı bize?" diye sordu. Ali Sabancı'nın "Hepsi sizin" cevabıyla gülüşmeler arasında geçen diyalog, samimi anların ortaya çıkmasına neden oldu.

Özgür Özel'den sert çıkış: Dirime gelmeyen ölüme de gelmesin Özgür Özel'den sert çıkış: Dirime gelmeyen ölüme de gelmesin

Erdoğan, konuşmasını, "Dünyada artık Türkiye her yönüyle elhamdülillah bir ilke imza atıyor. İnşallah daha da artarak devam edecek" şeklinde noktaladı. Bu anlamlı tören, Türkiye'nin havacılık sektöründeki ilerlemelerine dikkat çekerken, iş dünyası ve devlet arasında olumlu bir işbirliğini yansıttı.

Kaynak: Haber Merkezi