Ankara'nın Tarihi Camileri Drone ile Görüntülendi Ankara'nın Tarihi Camileri Drone ile Görüntülendi

Türk halk müziğinin önemli isimlerinden Erdal ve Mercan Erzincan, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte hayranlarıyla buluştu.

Atatürk Kültür Merkezi’nde Konser

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından, Atatürk Kültür Merkezi’nde Türk halk müziğinin sevilen isimlerinden Erdal Erzincan ve Mercan Erzincan konseri düzenlendi. “Veysel’in İzinde” adlı Aşık Veysel’i anma konserinde Erdal ve Mercan Erzincan’a, Şef Yiğit Aktı yönetimindeki İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği İcrâ Heyeti eşlik etti.

Erdal Erzincan’ın Bağlama Performansı

Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda gerçekleşen konserde, sazın üstadı Erdal Erzincan bağlamasını adeta konuşturdu.

Yoğun İlgi ve Ek Salon

AKM Aspendos Salonu türküseverler tarafından tıklım tıklım doldurulurken yoğunluk sebebiyle ek salon açıldı. Ücretsiz gerçekleştirilen konserde, Nurullah Harmankaya şefliğinde Türk Halk Müziği Çocuk Korosu, Dilara Şahin şefliğinde Türk Halk Müziği Gençlik Korosu ve Çalgı Grubu Şefi Oğuz Paksoy da sahne aldı.

Çiçek ve Plaket Töreni

Konserin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Aras tarafından, Erdal Erzincan ve Mercan Erzincan’a çiçek ve plaket verildi. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek tarafından özel olarak hazırlatılan bağlamalar hediye edildi.

Kültür ve Sanat Çalışmaları Devam Ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Aras, Türk halk müziğinin üstatlarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Aşık Veysel, bugüne kadar gelen ozanlarımızın geldiği son nokta olmuştur. Sanatçılarımız onun eserlerini çok güzel seslendirdi. Biz 19 ilçemizde, Başkanımız Muhittin Böcek’in önderliğinde kültür ve sanat çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün de değerli Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve diğer tüm sanatçılarla burada olmaktan onur duyuyorum” dedi.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/Bülten