Türk iş dünyasında adından sıkça söz ettiren ve 'En Zengin 100' listesine girerek dikkatleri üzerine çeken Nafi Güral, başarı hikayesi ve iş dünyasındaki yükselişiyle merak uyandırıyor. Kütahya Porselen Sanayi A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Güral'ın hayatı ve kariyeri hakkında tüm detaylar haberimizde...

Hayali üniversite skandalı! Diplomalar sahte rektör ise lise mezunu çıktı Hayali üniversite skandalı! Diplomalar sahte rektör ise lise mezunu çıktı

Nafi Güral Kimdir?

Nafi Güral, 1945 yılında Kütahya'da doğdu. Eğitim hayatını Erkek Sanat Enstitüsü Makine Bölümü'nde tamamladıktan sonra, aile şirketlerinde iş hayatına atıldı. İlk olarak ağaç sanayi sektöründe başlayan Güral, zamanla madencilik, kiremit ve tuğla sanayi, porselen, seramik, vitrifiye, ambalaj ve cam sektörlerinde faaliyet gösteren Gürallar Grubu'nun önemli bir parçası haline geldi.

Başarılarla Dolu Bir Kariyer

2008 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi Üstün Hizmet Ödülü'ne layık görülen Nafi Güral, aynı zamanda Nafi Güral Eğitim Vakfı'nın kurucusudur. Kütahya Porselen Sanayi A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın yanı sıra, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmektedir. Güral, iş dünyasında olduğu kadar sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemle de tanınmaktadır.

Sosyal Sorumluluk ve Aile Hayatı

Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veren Nafi Güral, bu alandaki çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor. Evli ve dört çocuk babası olan Güral, aynı zamanda İngilizceyi de başarıyla kullanmaktadır. Ailesiyle birlikte iş hayatında gösterdiği başarıyı, sosyal sorumluluk alanında da devam ettiren Güral, örnek bir iş insanı profili çizmektedir.

'En Zengin 100' Listesinde

Türk iş dünyası, uluslararası alanda dikkat çekici bir performans sergileyerek, 'En Zengin 100 Araştırması'nda önemli bir iz bıraktı. Kütahya'nın önde gelen iş insanlarından Nafi Güral, 500-750 milyon dolarlık servetiyle bu listede yer aldı. Döviz kurlarındaki dalgalanmalara rağmen, işlerini genişleten ve servetini artıran Güral, listeye 98. sıradan girdi.

Kaynak: Haber Merkezi