Emlak devi Signa'nın en büyük iştiraki olan Signa Prime Selection AG, Viyana Ticaret Mahkemesine yeniden yapılandırma işlemleri için iflas başvurusunda bulundu. Şirket, iflas başvurusuyla birlikte faaliyetlerini düzenli bir şekilde sürdürmek ve sürdürülebilir bir şekilde yeniden yapılandırmak amacını taşıdığını açıkladı.

Signa Development Selection Yeniden Yapılandırma İçin Başvuracak

Signa'nın ikinci büyük iştiraki olan Signa Development Selection, 29 Aralık'ta mahkemeye başvurarak yeniden yapılandırma sürecini başlatacak. Emlak devi, kurucusu Rene Benko önderliğinde birçok ülkede yüksek profilli projelere imza atmış ve büyük alışveriş merkezlerine sahip bir iş insanı olarak biliniyor.

Dev finans şirketi halka arz yolunda Dev finans şirketi halka arz yolunda

Avusturya Ekonomisi Tarihindeki En Büyük İflas

Signa'nın kasım ayında 5 milyar avronun üzerinde borçla iflas başvurusunda bulunması, Avusturya ekonomisi tarihindeki en büyük iflas olarak kayıtlara geçti. Signa Prime Selection AG, 19,3 milyar avro değerindeki 54 mülk ve 4,5 milyar avroluk borcuyla, Signa'nın en büyük gayrimenkul bölümünü oluşturuyordu.

iflas-3

Moody's Raporuna Göre Etkileri

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in raporuna göre, Signa'nın iflasının öncelikli olarak Signa Prime Selection ve Signa Development Selection isimli şirketlerin iflaslarının yükümlülüklerinin iki kat yüksek olması nedeniyle ana şirket Signa'nın iflasından daha büyük etki oluşturması bekleniyor.

Bu eriğin kilosu çeyrek altını geçti Bu eriğin kilosu çeyrek altını geçti

Signa'nın Önemli Gayrimenkulleri

Signa'nın sahip olduğu önemli gayrimenkuller arasında Viyana'daki Park Hyatt, Berlin'deki KaDeWe alışveriş merkezi, Münih'teki Oberpollinger alışveriş merkezi ve Hamburg'da inşaatı devam eden 64 katlı Elbtower bulunuyor. Şirketin iflasıyla birlikte, yüzlerce kişinin işsiz kalması bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi