Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatırılacağı, milyonlarca emekli tarafından merak ediliyor. Yılda 2 kez ödenen emekli bayramiyesi 3 bin liraya çıkartılmıştı. Emeklilere bayram ikramiyelerinin ödeme takvimi belirlendi. Peki, emekli bayram ikramiyesi ödemesi ne zaman?

Emeklilere Yapılan Zamla Birlikte Bayram İkramiyeleri Ödeme Süreci Başlıyor

Emeklilerin bayram ikramiyesi ödemeleri bugün başlıyor. Yapılan yüzde 50 artış ile birlikte emeklilere 3 bin lira bayram ikramiyesi ödenecek. Böylece yaklaşık 16 milyon emekli zamlı ikramiyelerini alacak.

Av yasağı başladı! Balık fiyatları artacak mı? Av yasağı başladı! Balık fiyatları artacak mı?

Ödeme Takvimi Nasıl Belirlendi?

4A kapsamında (SSK) gelir ve aylık alanların ödeme günü 17-18 olanlara 2 Nisan, 19-20-21-22 olanlara 3 Nisan, 23-24-25-26 olanlara 4 Nisan'da ödenecek. 4B'lilere (Bağ-Kur) ise tamamı 5 Nisan'da ödenecek. 4C emeklilerine (Emekli Sandığı) ise her ayın 1 ile 5'i arasında aylık alanlara ödeme günü 1 ve 2 olanlara 2 Nisan, 3, 4, 56 olanlara aylıkları ile birlikte aynı günde olmak üzere 3-5 Nisan tarihleri arasında bayram ikramiyeleri ödenecek.

Para-1

Emeklilerin Yüzünü Güldürecek Bayram İkramiyeleri Yolda

Ramazan Bayramı yaklaşırken emeklilere verilecek bayram ikramiyeleri, emekliler tarafından merakla bekleniyordu. Hükümetin yaptığı zam oranlarıyla birlikte emeklilere sunulan bu ikramiyeler, emeklilerin yüzünü güldürmeye yetecek düzeyde. Özellikle belirlenen ödeme takvimiyle birlikte emeklilerin maddi olarak rahatlayacak olması, bu dönemdeki beklentilerini karşılayacak gibi görünüyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haber Merkezi