Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere yönelik banka promosyonu ödemeleri hakkında kritik bir açıklama yaptı. 2024'ün 'Emekliler Yılı' ilan edilmesinin ardından, Işıkhan, promosyon ödemelerinin artırılacağını ve sürecin başlayacağını duyurdu.

Spot elektrik fiyatları yükseldi Spot elektrik fiyatları yükseldi

Emeklilere promosyon ödemeleriyle ilgili önemli açıklama geldi

Bakan Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yürüttüğü çalışma kapsamında, kamu bankalarında emekli aylığı promosyon ödemelerinin yaklaşık 2 katına çıkarıldığını, aylık miktarına göre 8 bin ile 12 bin lira arasında olacağını belirtti. Bu artışın önemli olduğunu vurgulayan Işıkhan, Cumhurbaşkanı tarafından yapılan duyurunun ardından, pazartesi günü itibarıyla promosyon güncelleme başvurularının alınmaya başlanacağını ifade etti.

Bakan Işıkhan, 28 Mart itibarıyla sürecin tamamlanarak emeklilerin promosyonlarının hesaplarına yatırılacağını umut ettiğini belirtti. Diğer bankalarla da görüşmelerin sürdüğünü ve promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönünde çalışmaların devam ettiğini dile getirdi. Gelişmelerin takip edildiğini ve belirlendiğinde emeklilerle paylaşılacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Merkezi