19 Mart 2024 günü Türkiye’nin 43 ayrı merkezinde alanlara çıkarak emeklilerin taleplerini ileten Tüm Emeklilerin Sendikası, bugün Türkiye’nin 8 ayrı şehrinde (İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Tarsus, Burhaniye, Fatsa) bölgesel çapta “Açlığa ve Sefalete Hayır” mitingleri düzenlemeyi planlıyor.

MİTİNG

BUGÜN YÜRÜYECEKLER

Tüm Emeklilerin Sendikası  Antalya Şubesi, bugün Aydın Kanza Parkı’nda toplanarak Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirmeyi planlıyor. Yaşanan ekonomik kriz ve artan enflasyon emeklileri olumsuz etkilerken emekliler hak arayışını sürdürmek için miting ve yürüyüşle arıyor.  Tüm Emeklilerin Sendikası bugün “AÇLIĞA VE SEFALETE HAYIR!” mitingini saat 15.00’de Aydın Kanza Parkı’nda toplanarak Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş gerçekleşecektirecek.

"EMEKLİLERİN EMEĞİ DEĞERSİZLEŞTİRİLİYOR"

Tüm Emeklilerin Derneği, geçtiğimiz gün paylaştığı basın metninde ülkemizde hukukun şimdiye kadar hiç olmadığı kadar askıya alındığını, adaletin şu ana kadar hiç bu kadar yara almadığını, emeğin değersizleştirildiğini ve emeklilerin hiç olmadığı kadar yoksullaştırıldığını belirterek ülke yönetiminde başarılı olunamaması sonucunda ortaya çıkan ekonomik krizin faturasının asgari ücretlilere ve emeklilere ödetildiğini ifade ederek, krizin bedelinin, krizi çıkaranlara ödetilmesi gerektiğini belirtmişti.

EMEKLİ

MİLYONLARCA EMEKLİYE SIFIR ZAM

Geçtiğimiz gün Tüm Emeklilerin Derneği'nin paylaştığı basın metninde emekliler artık insanca yaşamak istediklerinin altını çizerek "En temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan emeklilere, Temmuz'da yine bir sürpriz hazırlanıyor. 10 milyon emekliye sıfır zam kapıda. Yani artışlar kök maaşa yapılacağından, 10 milyon emekli 10 000 lira almaya devam edecektir. Temmuz ayı emekliler için yoksullaşmanın dip yapacağı ayın başlangıcı ve gelecek aylar daha da kötü olacaktır. Bu vicdansızlığı kabul etmeyeceğiz" diyerek hak arayışında bulunduklarını belirtmişti.

31 MART'A DİKKAT ÇEKMİŞLERDİ

Tüm Emeklilerin Derneği 31 Mart seçimlerinin bir uyarı olduğunu belirtip "Belli ki; 31 Mart uyarımızı iktidar anlamamış. Nasıl olsa seçimlere daha 4 yıl var diyerek, bizi oyalayabileceğini, hafızamızı yok sayarak, günü geldiğinde kandıracağını sanıyor. Kananlar bellidir. Biz kanmayacağız. Bu vesileyle, 25 Mayıs’ta taleplerimizi alanlarda iktidara bir kez daha hatırlatacağız. Uyarı görevimizi yapacağız. Topladığımız imzaları bir kez daha TBMM'si Başkanlığına ileteceğiz" basın açıklamasını paylaşmıştı. 

Mehmet Şimşek'in taksi videosu yine gündemde: Bedava taksi mi olur? Mehmet Şimşek'in taksi videosu yine gündemde: Bedava taksi mi olur?

Muhabir: Kamer Durdu