Evine devletin uçağıyla gitti! 'Tasarruf' nerede? Evine devletin uçağıyla gitti! 'Tasarruf' nerede?

Türkiye’nin ekonomik durumunun en altında yer alan emekliler, derinleşen yoksullukla mücadele ediyor. Tüm Emeklilerin Sendikası, ‘Bu maaşlar ile yaşanmaz’ diyerek eylem kararı aldı ve 25 Mayıs’ta Antalya’da bir miting düzenleyecek.

“Bu Adaletsizliğe, Açlığa ve Sefalet Rıza Göstermeyeceğiz”

Tüm Emeklilerin Sendikası, “Bu adaletsizliğe, açlığa ve sefalete rıza göstermeyeceğiz” diyerek 25 Mayıs’ta Antalya, Burhaniye, Bursa, Fatsa, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Tarsus’ta mitingler düzenleyecek. Antalya’da yapılacak olan mitinge davet çağrısında bulunan Tüm Emeklilerin Sendikası Antalya Şubesi Bilge Torosoğlu, “Hep birlikte alanlarda buluşalım” dedi.

Emeklilerin Sesi Antalya’dan İktidara Duyurulacak

Bilge Torosoğlu, “25 Mayıs’ta Antalya, Burhaniye, Bursa, Fatsa, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Tarsus’ta alanlarda olacağız. Bütün halkımızı 25 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00’da Aydın Kanza Parkında başlatacağımız mitingimize bekliyoruz. Emeklilerin sesini gür bir şekilde Antalya’dan iktidara duyuracağız, tüm emeklileri bu sese güç vermeye davet ediyoruz” dedi.

“Açlığa Rıza Göstermeyiz”

Antalya’da yapılacak mitinge dair açıklama yapan Tüm Emeklilerin Sendikası Antalya Şube Başkanı Bilge Torosoğlu, “Hayat pahalılığı çekilmez oldu. Bu pahalılıkta dar gelirliler, çalışanlar ve gençlerin yanı sıra en çok emekliler etkilenmektedir. Gelecek günlerimizin sefaletle geçeceğini açık açık bizatihi ülke ekonomisinden, maliyesinden, hazinesinden sorumlular ifade etmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise emeklilerin, çalışanların, yaşlıların insanca yaşamı için projeler üreteceğine, tek yaptığı bizim açlığa rıza göstermemiz için top çevirmektir. Bu kadarla da kalmıyor. Emeklilerin örgütlenme ve sendikal haklarını yok sayıp, hak aramamızı engellemek için uluslararası antlaşmaları yok sayıyor. Bu adaletsizliğe, açlığa ve sefalete rıza göstermeyeceğiz” dedi. 

Kaynak: Kamer Durdu