ABD Başkanı Joe Biden'ın partisi Demokrat Parti'yi eleştiren Elon Musk'ın 'Dem Party' tweetine DEM Parti Kars Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit'ten esprili bir yanıt geldi.

ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri öncesi adaylar vaatlerini sıralıyor. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın rakibi olarak karşısına çıkacak hali hazırdaki başkan Joe Biden'ın göçmen politikası eleştirilere neden oluyor. Bu eleştirilerden biri de Tesla ve SpaceX'in sahibi Elon Musk'a ait. Musk, Twitter hesabından Biden'ın partisini eleştiren bir paylaşım yaparak 'Demokrat Parti'nin hedefi seçmen ithal etmek' ifadelerini kullandı. Ancak Musk'ın Demokrat Parti'yi kısaltarak 'Dem Party' şeklinde yazması yanlış anlaşılmaya sebep oldu.

Dem Party

ABD Üniversitelerinde Gazze Protestolarına Polis Müdahalesi: Onlarca Öğrenci Gözaltına Alındı ABD Üniversitelerinde Gazze Protestolarına Polis Müdahalesi: Onlarca Öğrenci Gözaltına Alındı

DEM Parti Milletvekilinden İlginç Yanıt

DEM Parti Kars Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Musk'ın paylaşımına esprili bir şekilde yanıt verdi. Koçyiğit, Musk'ın tweetini alıntılayarak İngilizce olarak 'Hayır, amacımız AKP'nin önümüzdeki yerel seçimlerde kazanacağımız şehirlere 55.000 hayalet seçmeni hukuksuz bir şekilde nakletmesinin önüne geçmek' ifadelerini kullandı.

Dem Party2

Kaynak: Kardelen Özdemir