Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki Fehmi Başoğlu İlkokulu özel eğitim sınıfı öğrencisi olan milli yüzücü Elif Oral, Antalya'da düzenlenecek olan Down Sendromlu Sporcular Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyordu. Bu hazırlıklar kapsamında, 4-9 Mart tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilen Yüzme Milli Takım kampına katılarak çalışmalarını tamamladı.

Corendon Tennis Club Kemer TEN-PRO Global Junior Tour ile Dünya Genç Tenisçilere Ev Sahipliği Yaptı Corendon Tennis Club Kemer TEN-PRO Global Junior Tour ile Dünya Genç Tenisçilere Ev Sahipliği Yaptı

Dünya Rekoru Antalya'da Kırıldı

Antalya'da devam eden Trisome Games Down Sendrom Spor Oyunları'nda Muğla'yı temsil eden Elif Oral, "Junior (MO)" kategorisinde ikinci olarak "Junior" dünya rekorunu kırdı. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada, "Antalya'da düzenlenen Trisome Games Down Sendrom Spor Oyunları'nda ilimizi temsil eden milli yüzücü Elif Oral, Junior (MO) kategorisinde ikinci olarak, Junior Dünya Rekoru'nu elde etmiştir. Tebrikler Elif, seninle gurur duyuyoruz" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İHA