RB Leipzig, Napoli'den Elif Elmas'ın transferini duyurarak, oyuncuyla 2028 yılına kadar sürecek 4.5 yıllık bir sözleşme imzalayacaklarını açıkladı. Makedon futbolcunun Ocak ayında takıma katılması planlanıyor. Transferin mali detaylarına göre RB Leipzig'in Napoli'ye 25 milyon euro bonservis bedeli ödemesi bekleniyor.

Elif Elmas, transferinin ardından yaptığı açıklamada, "Kulüp, kontra pres, hız ve hücum gücüyle özel bir futbol tarzını temsil ediyor ve bu bana çok uygun. Leipzig, mükemmel bir şekilde gelişebilecek genç yeteneklerin yanı sıra uzun süredir kulüpte olan ve çok şey başarmış oyuncuların güzel bir karışımı. Bu yüzden Leipzig'e imza atmak benim için tam anlamıyla doğru bir karar. Ocak ayında başlamak ve herkesi tanımak için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin de pay alması bekleniyor

Bu transferden Fenerbahçe'nin de pay alması bekleniyor. Sarı lacivertli takım, oyuncunun transferi konusunda KAP'a şu açıklamayı yapmıştı: "Transfer bedeline ilaveten, Futbolcunun performansına ve SSC Napoli kulübünün sportif sonuçlarına bağlı olarak SSC Napoli, Kulübümüze aşamalı olarak azami 1.500.000 EUR bonus bedeli ödeyecektir. Ayrıca, SSC Napoli tarafından Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde SSC Napoli tarafından elde edilecek transfer bedeline bağlı olarak Kulübümüzün azami 1.500.000 EUR bonus elde etme imkanı bulunmaktadır."

Kaynak: Haber Merkezi