Elazığ'da, Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'El Emeği Göz Nuru Karma Sergisi' kapılarını açtı. Bu sergide, hükümlü çocukların ellerinden çıkan eserler sergileniyor. Sergide, ahşap lambaderlerden karakalem resimlere, filografi eserlerinden akrilik boya tablolara kadar birçok farklı teknikten eserler yer alıyor.

Gençlik ve Spor Bakanı'ndan Milli Sporculara Tebrik-2

Adalet Bakanlığı'nın Öncülüğünde Hükümlü Çocuklar İçin Eğitim ve Rehabilitasyon Çalışmaları

Adalet Bakanlığı koordinesinde Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı öncülüğünde, Çocuk Eğitimevi İl Müdürlüğü tarafından hükümlü çocukların rehabilite olmaları, sosyal hayata uyum sağlamaları ve meslek edinmelerine yönelik çalışmalar sürdürülüyor. Bu kapsamda, hükümlü çocuklar Elazığ Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü tarafından açılan atölyelerde çeşitli sanat dallarında eğitim alıyorlar.

Gençlik ve Spor Bakanı'ndan Milli Sporculara Tebrik-3

Çocukların Yaratıcılığı Sergide Yansıtılıyor

Elazığ'da suça sürüklenmiş yaklaşık 30 çocuğun ürettiği eserlerin yer aldığı serginin açılışı bir alışveriş merkezinde gerçekleşti. Sergiyi gezen Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, eserleri inceledi ve çocuklarla sohbet etti. Sergide yer alan eserler arasında çocukların yeteneklerinin ve yaratıcılıklarının ön plana çıktığı görülüyor.

Gençlik ve Spor Bakanı'ndan Milli Sporculara Tebrik-4

Filografi Sanatı İle Çocuklardan Pozitif Geri Dönüşler

Adalet Bakanlığı Elazığ Çocuk Eğitimevi'nde görevli infaz ve koruma memuru Ayhan Güneş, öğrettikleri filografi sanatıyla çocuklardan olumlu geri dönüşler aldıklarını belirtti. Güneş, serginin, çocukların rehabilitasyonu ve sanatsal gelişimi için önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Samsun Kültür Yolu Festivali'nde Renkli Etkinlikler Düzenlendi Samsun Kültür Yolu Festivali'nde Renkli Etkinlikler Düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanı'ndan Milli Sporculara Tebrik-5

Elazığ'daki Sanat Atölyelerinde Üretilen Eserler

Sanat atölyelerinde, çocuklar ahşap yakma, resim, karakalem, akrilik ve yağlı boya gibi farklı teknikleri öğreniyorlar. Sergide sergilenen eserler arasında filografi, ahşap sanatı ve resim dallarından örnekler bulunuyor. İnfaz ve koruma memuru Emrullah Gültekin, atölyelerde üretilen eserlerin büyük çoğunluğunun çocukların el emeği olduğunu ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanı'ndan Milli Sporculara Tebrik-6Gençlik ve Spor Bakanı'ndan Milli Sporculara Tebrik-7Gençlik ve Spor Bakanı'ndan Milli Sporculara Tebrik-8

Kaynak: İHA