İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, sandıkların hala açık olduğu bir süreçte, oyların sayımına dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

YSK'ya İtiraz Süresi Bugün Son YSK'ya İtiraz Süresi Bugün Son

İmamoğlu, "Şu an itibariyle 1 milyonun üzerinde oyla hemen hemen sonuçlar belli olmuştur diyebiliriz. Açıkçası yüzde 52'ye yakın bir oy oranımızda, yüzde 39,5 civarında bir oy oranı iki rakip arasındaki farkı tariflemekte. Bizi mutlu eden hedeflerimizin ilçeler noktasında da büyük oranda gerçekleşmiş olmasıdır," şeklinde konuştu.

İlçelerdeki Durum

İmamoğlu, ilçe bazında elde edilen sonuçlara da değindi. "11 belediyede de artık elde ettiğimiz veriler gereği sonuçlanma aşamasına gelinmiş neredeyse sonuçlar belli olmuş diyebileceğimiz ilçelerimiz Beyoğlu, Bayrampaşa, Sancaktepe, Tuzla, Üsküdar, Şile... Başta Gaziosmanpaşa, Pendik gibi ilçelerimiz olmak üzere rekabetin birçok ilçede kafa kafaya devam ettiğini ifade etmek isterim," şeklinde belirtti.

Takip Edilecek Süreç

İmamoğlu, ilçe belediye meclis üyelikleri ve ilçe belediye başkanlıklarının sonuçlanmadığını vurguladı. "Bu noktada ıslak imzalı tutanakların il başkanlığımızın belirlediği şekliyle il başkanlığımıza ulaştırılana kadar takibinin en sıkı şekilde yapılmasını yol arkadaşlarımıza iletmeyi bir borç biliyoruz," dedi.

Teşekkürler...

İmamoğlu, konuşmasında seçim başarısını paylaşmaktan dolayı memnuniyetini ifade etti. "Tabii güzel hemşerilerim dediğim gibi seçimi kazanmış bulunuyoruz. Bu başarının elbette paydaşları var. CHP genel başkanımız Özgür Özel'e, merkez yönetim kurulu üyelerimize parti meclisi üyelerimize çok çok teşekkür ediyorum. Tabii ki her ilçede belediye başkan adayımız var gerçekten tarihin en düzenli tümüyle insana odaklı 39 ilçe belediye başkan adayımıza ve onların ekip arkadaşlarına yürekten teşekkür ediyorum. İstanbul ittifakını içselleştiren ve bu ittifakı güçlendiren insanlarımıza, İstanbul ittifakı kavramını ruhen kabul eden herkese halkın oluşturduğu vicdan ittifakına teşekkür ediyorum. Herkese yürekten teşekkür ediyorum. Sadece seçimlerde değil tüm hayatıma güç katan ve bu zor süreçte en büyük yardımcım olan sevgili eşime, çocuklarıma anneme babam bütün aile fertlerime çok çok teşekkür ediyorum," sözlerini kaydetti.

Ayrıntılar gelecek...

Kaynak: Haber Merkezi