Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem, Almanya’da düzenlenen 8. Türk-Alman Ekonomi Günü’nde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile bir araya geldi ve Alanya iş dünyasının taleplerini aktardı.

Alanya’nın Lokomotif Sektörleri Öne Çıktı

Başkan Erdem, Alanya’nın lokomotif sektörleri hakkında Bakan Şimşek’e bilgi verdi ve Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst ile Almanya Federal Maliye Bakanı Christian Lindner’e Alanya’nın tanıtımını yaptı.

Kongrede Kimler Vardı?

Kongreye, Düsseldorf Belediye Başkanı Dr. Stephan Keller, Türkiye Cumhuriyeti Almanya Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, FDP Genel Sekreteri Bijan Dijr Sarai, Almanya Federal Meclis Üyesi Jens Spahn, Alman-Türk İşadamları Derneği (ATİAD) Başkanı Aziz Sarıyar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç ile Türkiye ve Almanyalı üst düzey bürokratlar ve bilim adamları da konuşmacı olarak katıldı.

Kira Artışında Yüzde 25 Sınırlaması Kalkıyor! Ne Olacak? Kira Artışında Yüzde 25 Sınırlaması Kalkıyor! Ne Olacak?

“İş Dünyamızın Taleplerini İlettik”

Başkan Erdem, “Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst ve Almanya Federal Maliye Bakanı Christian Lindner’in katılımlarıyla Düsseldorf’ta düzenlenen 8. Türk-Alman Ekonomi Günü’ne katıldık” dedi. Erdem, Türkiye ve Almanya arasındaki ekonomik fırsatlar, yeşil enerjinin geleceği, yapay zeka dünyasındaki gelişmeler ve şirketlerde sosyal sorumluluk konuları üzerine görüş alışverişinde bulunduklarını ve ekonominin geleceğini değerlendirdiklerini belirtti. Erdem, “Bakanımıza, Alanya’mızın lokomotif sektörleri olan turizm, tarım, inşaat ve emlak sektörleri ile ilgili bilgi verip, iş insanlarımızın taleplerini ilettik” dedi ve ekledi: “Özellikle yabancıya mülk, turizmde yüksek vergi kesintileri, artan maliyetler, tarımda yaşanan gelişmeler gibi konularda birinci ağızdan Sayın Bakanımıza güzel bir sunum yaptık. Sayın bakanımıza bizlere ayırdığı değerli vakitleri ve taleplerimize olan ilgisi nedeniyle teşekkür ederiz. Bundan sonraki süreçte de Alanya’mızın taleplerinin en üst düzeyde takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: İHA