Edirne'de düzenlenecek olan 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi'nde yer almasıyla dünyanın en eski organizasyonları arasında gösteriliyor. Bu yılın güreşleri 5 Temmuz Cuma günü başlayacak ve 7 Temmuz Pazar günü başpehlivanın belirleneceği müsabakalarla sona erecek. Güreşleri takip etmek isteyen ziyaretçiler, otel rezervasyonları için aylar öncesinden harekete geçerek Edirne'deki otelleri doldurdu.

Antalyaspor yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor Antalyaspor yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor

OTELLERDE YOĞUNLUK

Edirne'deki otellerdeki doluluk oranı %100'e yaklaştı. Otel sahibi Selami Tunçel, 'Otelimizde doluluk oranı %100'e ulaştı ve diğer oteller de benzer bir talep ile karşı karşıya' dedi. Murat Tunçel ise son bir aydır süregelen yoğun rezervasyon taleplerinden bahsetti.

HAZIRLIKLAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Kırkpınar'ın düzenleneceği Sarayiçi Er Meydanı'nda belediye ekipleri hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, meydan ve çevresinde temizlik ve düzenleme çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Kırkpınar Sarayiçi Er Meydanı Tesis Sorumlusu Ahmet Kıyı, 13 bin kişilik tribünlerin bakım ve onarımının tamamlandığını belirterek, '5-6-7 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine tüm güreş severleri davet ediyoruz' diye konuştu.

Kaynak: İHA