Eceabat ilçesinde meydana gelen ve genç bir üniversite öğrencisinin hayatını kaybetmesine sebep olan bisiklet kazasının ardından hazırlanan bilirkişi raporu, sorumluları belirledi. 28 Nisan'da Kocadere köyü yakınlarında yaşanan kaza sonucunda yaşamını yitiren 23 yaşındaki Zeliha Güneş'in ölümüyle ilgili detaylar, raporun incelenmesiyle gün yüzüne çıktı.

Kaza, akşam saatlerinde meydana geldi. Sürücü S.Ç. yönetimindeki kamyonet, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi Zeliha Güneş’in bisikletine çarptı. Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Güneş, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Kamyonet sürücüsü S.Ç., olayın ardından jandarma tarafından gözaltına alındı ve mahkemeye sevk edildi. Ancak, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gaziantep'te Feci Kaza! Kamyon Tırın Üzerine Çıktı 1 Kişi Hayatını Kaybetti Gaziantep'te Feci Kaza! Kamyon Tırın Üzerine Çıktı 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Asli ve tam kusurlu olarak nitelendirdi

Hazırlanan bilirkişi raporunda, sürücü S.Ç.'nin kaza sırasında önündeki araçları yeterli mesafeden takip etmediği ve yakın takip kurallarını ihlal ettiği belirtildi. Rapor, S.Ç.'yi asli ve tam kusurlu olarak nitelendirdi. Ancak, Zeliha Güneş'in kurallara uygun bir şekilde hareket ettiği ve kaza sırasında herhangi bir kusuru bulunmadığı vurgulandı.

Kaynak: İHA