Türk pop müziğinin yıldızlarından Ece Seçkin, yeni albümü 'Spektrum’un ilk single’ı olan 'Lambalar’ı hayranlarıyla paylaştı. Türkiye’nin en büyük Genişletilmiş Gerçeklik (XR) stüdyosunu kullanarak gerçek ve sanal dünyayı birleştiren Seçkin, X’te (Twitter) büyük ilgi gördü.

Yeni Albüm, Yeni Rekorlar

Birkaç hafta önce yeni albümünün video çekimlerine başlayan Ece Seçkin, 72 saat içinde dört farklı video çekerek bir rekora imza attı. XR teknolojisi kullanarak hayallerini gerçeğe dönüştüren Seçkin’in videolar için toplamda 7 milyon lira harcadığı belirtildi.

Teknoloji ve Sanatın Buluşması

Usta yönetmen Murat Küçük ve ekibiyle işbirliği yapan Seçkin, Türkiye’nin en büyük XR stüdyosunu kullanarak gerçek ve sanal dünyayı birleştirdi. ‘Spektrum’ albümünün ilk single’ı 'Lambalar’ı sevenleriyle buluşturan Ece Seçkin, bu yeni şarkısıyla kariyerindeki müzikal evrimi ve yaratıcılığı sergiledi.

Asuman Krause Hamile Mi? İddialara Yanıt Verdi Asuman Krause Hamile Mi? İddialara Yanıt Verdi

Sosyal Medyada Büyük Yankı

Ece Seçkin, ‘Lambalar’ adlı şarkısı için çekilen XR teknolojisi ile çekilen kliple sosyal medyanın gündemine oturdu. ‘Ece Seçkin’ etiketi X’te TT oldu.

‘Lambalar’ Klibi İlgi Odağı Oldu

'Lambalar’ın klip yönetmenliğini Murad Küçük üstlendi ve Ece Seçkin’in müzikal vizyonunu görsel bir şölene dönüştürdü. Şarkının klibi, Ece Seçkin’in Paris’te eşi ile geçirdiği unutulmaz bir akşamdan ilham alıyor ve Türkiye’de ilk defa kullanılan genişletilmiş gerçeklik teknolojisiyle olağanüstü bir mekan dizaynı oluşturuluyor. 3D tekniğiyle yaratılan mekanının çizimi 3 hafta sürerken, klip, fiziksel ve dijital dünyanın 3 gerçeklik türüyle (AR, VR, MR) birleştirildi.

Kaynak: Haber Merkezi