Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve yönetimi, kulübe dair fikirleri paylaşmak ve Anneler Günü'nü birlikte kutlamak üzere üyelerle buluştu. Kalamış Tesisleri'nde düzenlenen etkinlikte başkan Dursun Özbek'in yanı sıra ikinci başkan Metin Öztürk, başkan yardımcıları Niyazi Yelkencioğlu ve Mehmet Saruhan Cibara, genel sekreter Eray Yazgan ile yönetim kurulu üyesi Bora İsmail Bahçetepe de hazır bulundu.

"Annelerimiz, her şeyin en güzelini ve en iyisini hak ediyor"

Günün anlamına dikkat çeken Özbek, "Bugün başımızın tacı annelerimizin günü. Annelerimiz, her şeyin en güzelini ve en iyisini hak ediyor. Bütün annelerin ve anne adaylarımızın gününü şükranla kutluyorum. Benim annem de dahil olmak üzere aramızdan ayrılmış annelerimiz var. Onların da ruhu şad olsun." şeklinde konuştu.

Yönetimin Çalışmaları ve Hedefleri

Başkanlığı boyunca verdiği sözleri hatırlatan Özbek, "Buradaki başarılarda çalışma arkadaşlarımın büyük bir emeği var. Sizlerin de desteği olmasaydı, başarılı olma şansımız yoktu. Bu dönem zarfında bize ve camiaya destek veren herkese teşekkür ediyorum. Takımımıza bağlı olan ve her maç stadımızı dolduran taraftarımıza da teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"Adamız üzerinde oluşabilecek ihtilafları tümüyle ortadan kaldırdık"

Özbek, göreve geldiklerinde ilk olarak sosyal tesislerin durumunu ele aldıklarını belirterek, "Uzun zamandır kullanılmaz halde bulunan bir adamız vardı. Adamızda Milli Emlak'a ait parsellerin irtifak tapusunu 30 yıllığına aldık. Sonrasında da yapılaşma için imar durumuna ihtiyacımız vardı. Adamız üzerinde oluşabilecek ihtilafları tümüyle ortadan kaldırdık. Kalamış Tesisleri'nin de ihtiyaçları vardı. Yenileme çalışmalarımızla bu tesisimizin daha iyi kullanılmasını sağladık." şeklinde değerlendirmede bulundu.

Amatör şubeleri tek bir yerde toplamak istediklerini dile getiren Özbek, "Stadımızın hemen yanında 62 dönümlük araziyi 49 yıllığına kiraladık. Önümüzdeki dönemde göreve gelirsek bu projeyi Galatasaray'a maddi bir yük yaratmadan gerçekleştireceğiz. Bu projeyle Galatasaray'a bir gelir kaynağı yaratacağız ve amatör şubemizin dağınıklığını toparlayacağız." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sivasspor'un Kiralık Yıldızı Roman Kvet Veda Ediyor! Sivasspor'un Kiralık Yıldızı Roman Kvet Veda Ediyor!

En iyisi olmak için çabalamalıyız

Yeni dönemde Avrupa'da başarılı olmaya çalışacaklarını dile getiren Özbek, "Her rekabet ettiğimiz branşta, en iyisi olmak için çabalamalıyız. Bunun için planlama yapıyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: AA